Bir Bitcoin Ponzi şeması olan Mirror Trading International'ın (MTI) CEO'su Johann Steynberg, kısa süre önce sahte bir belge kullanarak yakalandıktan sonra Brezilya kolluk kuvvetleri tarafından tutuklandı.

Bir Bitcoin Ponzi şeması olan Mirror Trading International'ın (MTI) CEO'su Johann Steynberg, kısa süre önce sahte bir belge kullanarak yakalandıktan sonra Brezilya kolluk kuvvetleri tarafından tutuklandı, Güney Amerika ülkesinden gelen raporlara göre. Tutuklamanın ardından kredi kartlarına, dizüstü bilgisayarlara ve sahte kimliklere de el konuldu. Interpol'ün arananlar listesinde yer alan Steynberg, Goiás eyaletinde Brezilya askeri polisindeki seçkin bir birimin üyeleri tarafından yakalandı.

Mirror Trading CEO'su Sahte Belgeler Sundu.

Tutuklamayı teyit eden bir açıklamada, Brezilya askeri polisi, Steynberg'i yakalama kararı alınmadan önce atılan adımların ayrıntılarını da paylaştı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yoğun bir kimlik ve takip çalışmasının ardından Federal Polis tarafından verilen bilgiler sayesinde, yaklaşma anında sahte belge ibraz eden şüpheliyi tespit etmek ve yaklaşmak mümkün oldu. ” Brezilya askeri polisi, Bitcoin Ponzi planının arkasındaki kilit beyni rolü nedeniyle tutuklanmasının yanı sıra, Steynberg'in sahte bir belge kullanımıyla ilgili olarak para cezası da ödemesi gerektiğini söyledi.

Steynberg, Aralık 2020'nin Sonlarında Ortadan Kayboldu

Daha önce bildirildiği gibi, Steynberg Aralık 2020'nin sonlarında, birkaç Mirror Trading International yatırımcısının fonlarını çekemediğine dair raporların ortaya çıkmasıyla ortadan kayboldu. Kaybolmasından kısa bir süre sonra, bir Güney Afrika mahkemesi MTI'nin geçici tasfiyeye tabi tutulması gerektiğine karar verdi. Bununla birlikte, o zamandan beri, 2020'deki en büyük Bitcoin dolandırıcılığı olarak adlandırılan MTI'nin diğer beyni, çöken şirketin tasfiye sürecini durdurmak için bir savaş başlattı. Bu arada, MTI'ın yasadışı bir iş ilan etmesini isteyen bir dilekçeye ilişkin mahkeme kararı hala beklemede.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ