Bitcoin 7 Mayıs'ta 10.000 dolara ulaştıktan sonra, kısa bir süre için BTC topluluğu, benzer gökyüzünün en büyük dijital varlık için sınır olduğunu hissetti.

Bitcoin Ralli İçin Opsiyon Piyasasına Bağımlı Değil

Bitcoin 7 Mayıs'ta 10.000 dolara ulaştıktan sonra, kısa bir süre için BTC topluluğu, benzer gökyüzünün en büyük dijital varlık için sınır olduğunu hissetti. Nisan ayında anahtar direncini geçtikten sonra, Bitcoin 13 Şubat'ta bir önceki yılın en yüksek setini geçecek gibi görünüyordu.

Bununla birlikte, bir miktar büyüme söz konusu oldu ve son 6 hafta boyunca Bitcoin 9000 ila 10.000 dolar arasında bir pozisyon sürdürdü. Yazım sırasında, Bitcoin 9429 $ 'dan işlem görüyor ve 24 saatlik hacmi 8.6 milyar $' dır.

Yakın tarihli bir rapora göre, Bitcoin'in şu anki rallisinin 9000 doların üzerinde kaldığı, BTC opsiyon pazarının 'patlayıcı büyümesinden' kaynaklandığı belirtildi.

Kağıt üzerinde, benzetme, fiyatın geri kazanılması ve türev piyasasında kolaylaştırılan faaliyet açısından doğru görünüyor, ancak bağımlılık Bitcoin’in fiyatından ziyade BTC seçeneklerinden biraz daha fazla olabilir.

Bitcoin, varlığın 10.000 $ işaretine dokunduğu 13 Mart - 7 Mayıs tarihleri arasında en dik eğimini kaydetti. Yüzde 108'lik bir artışa tanık oldu ve o zamandan beri fiyat hareketi yatay konsolidasyonla sınırlı kaldı.

13 Mart'tan 28 Mart'a kadar, her borsadaki toplam OI düştükçe BTC seçenekleri bir düşüşle karşılaştı. Bu dönemde, Bitcoin kayıplarının yüzde 25'ini zaten geri kazanmıştı. 28 Mart'tan itibaren duygu olumlu olmaya başladı ve grafiklerde görüldüğü gibi önemli bir büyüme gözlemlendi.

Ayrıca, 7 Mayıs'tan bu yana, sadece CME'nin BTC seçenekleri önemli bir yükseliş sergilemeye devam ederken Deribit ve OKEx’in BTC seçeneklerinin beğenileri yavaşladı.

Bu nedenle, yukarıdaki göreli bilgilerden, seçenek pazarının Bitcoin'in fiyatına diğer taraftan daha fazla güvendiği söylenebilir.

Bitcoin'in şu anki ralli veya daha yüksek konsolidasyonu teknik olarak Bitcoin seçeneklerinin büyümesinden kaynaklanmıyor, çünkü türev piyasası benimsenme açısından büyük bir rol oynasa da, Bitcoin'in performansıyla doğrudan ilişkili değil.

 Bir Bitcoin ralli için, daha yüksek hashrate, spot borsalardaki işlem hacmi ve yarılanma gibi önemli olaylar gibi temel özellikler veya metrikler, türev platformunda bir ralli tetikleme olasılığını artırır, etkinliği artırmaz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ