Bakır ETF'ler, Corona virüsü çevreleyen korkular nedeniyle acı çekmekte. Çin, 2019-nCoV'u içermeye çalışırken metal beş ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin Ralliye Devam Ederken Bu Metal Corona Virüsü Korkusuyla Sert Düşüyor

Bakır ETF'ler, Corona virüsü çevreleyen korkular nedeniyle acı çekmekte. Çin, 2019-nCoV'u içermeye çalışırken metal beş ayın en düşük seviyesine geriledi.

Corona virüsü, özellikle Çin'de ekonomik büyümenin yavaşlayacağı korkusuna yol açtı. Ülke aynı zamanda dünyanın bakır gibi en büyük metal pazarıdır. Corona virüsü bu nedenle bakır endüstrisini özellikle sert vurdu ve yatırımcılar bir çıkış yolu arıyor.  

Corona virüsün etkilerinin Çin'i o kadar ciddi şekilde etkilemesi bekleniyor ki, birçoğu ülkenin ekonomik yükümlülüklerini yerine getiremeyeceğine inanıyor. Aşama ABD ile olan ticaret anlaşmasından bir tanesinin askıya alınması gerekecek. Saxo Bank A / S'deki emtia stratejisi başkanın Ole Hansen’e göre, “Çin'in birinci aşamadaki anlaşmayı kabul etmesinin bir yolu yok. Dolayısıyla büyüme ertelenecek.”

Çin, dünya bakırının yaklaşık yüzde 50'sini tüketiyor, ancak virüs nedeniyle üretimin yavaşlamasıyla ekonomik bir yavaşlama görebiliyorduk. Sonuç olarak, bakır Eylül 2019 seviyelerine düştü ve 1988'den bu yana en uzun düşüşünü (13 seans) gördü. Satış, özellikle sert bir şekilde vurulan bakırla ilişkili ETF'leri olumsuz etkiledi. Hem ABD Bakır Endeksi Fonu hem de iPath B Serisi Bloomberg Bakır Alt Dizini Toplam Getiri ETN'si yaklaşık yüzde 10 oranında düştü.

Corona virüsü çevreleyen ekonomik korkular, felakete karşı güvenli limanların yükselmesine neden oldu. Bitcoin, 2020'de son derece iyi performans gösteren ve son derece güçlü rakamlar yayınlayan küresel bir risktir.

Bitcoin küresel tedirginlik dönemlerinde kendini güçlü bir gösterge olarak gösterdi. 2019'da daha iyi performans gösteren altın, daha fazla fiyat esnekliği göstererek ve küresel trendlere çok daha duyarlı olarak bir göstergeye sahip.

 Bakır ETF'ler ve diğer değerli metaller azalmaya devam ettikçe, yatırımcılar fonlarını park etmeye çalışırken alternatiflerin yükselişini kaçınılmaz olarak göreceğiz. Bitcoin en çekici seçenek olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ