Bitcoin’in finansal risklere karşı önemli bir koruma sağladığı görüşü sıkça zikredilen fikirler arasında yer alıyor.

Bitcoin’in finansal risklere karşı önemli bir koruma sağladığı görüşü sıkça zikredilen fikirler arasında yer alıyor. Konu zaman zaman ünlü ekonomistler ve milyarderler tarafından da zikrediliyor. Son zikreden ise dünyaca ünlü milyarder olan Bill Miller oldu.

Miller konuyla ilgili yaptığı açıklamada Bitcoin’i finansal felaketlere karşı bir sigorta olarak gördüğünü belirtti. Miller ayrıca kurumsal yatırımcılar, vakıflar arasında kabul görmeye başlayan ve hatta bağış için bile kullanılan kripto para birimlerinin gelecekte çok daha iyi konumda olacağını vurguladı.

Miller, Bitcoin’in Lübnan’da, Afganistan’da veya pandemi sırasında diğer birçok ülkede görüldüğü üzere finansal felaketlere karşı sigorta görevi gördüğünü vurguladı.

Bitcoin’e bu vurgular yapılırken Altın fiyatı da Ukrayna krizi ile birlikte 1860 doların üstünü gördü. Analistler Ukrayna Rusya cephesinden gelecek olan haberlerin piyasaların belirleyicisi olacağını belirtiyorlar.

Önümüzdeki günlerin piyasaların açısından çok fazla sürprizlere gebe olabileceğini söyleyebiliriz. Ancak yukarıda Miller’ın vurguladığı üzere risklere karşı bir sigorta  görevi gören Bitoin’in fiyat yönünün ne şekilde cereyan edeceği biraz da FED’E bağlı olacak gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ