Negatif olmayı reddeden sabit arz ve faiz oranları, BTC için fiat değiştirmenin en büyük avantajları arasında yer alıyor, diyor PlanB.

Bitcoin S2F Modelinin Yaratıcısı 4 Nedende BTC Yatırımını Anlattı

Negatif olmayı reddeden sabit arz ve faiz oranları, BTC için fiat değiştirmenin en büyük avantajları arasında yer alıyor, diyor PlanB.

Bitcoin (BTC), kıtlığı ve sıfır negatif faiz oranı olasılığı nedeniyle ünlü analist PlanB'in en iyi seçimiydi.

7 Temmuz'daki bir dizi tweet'te, Bitcoin’in stok akış fiyat modelinin yaratıcısı, kendisini kripto para birimini satın almak için neyin çektiğini açıkladı.

PlanB: BTC'de “Çoğu insan uyuyor”

PlanB, açık sözlü bir BTC destekçisi olarak tanındı. Fiyat modeli birkaç enkarnasyona uğradı ve şu anda 2024 yılına kadar 288.000 dolarlık bir Bitcoin fiyatı öngörüyor.

Şimdiye kadar, stok akış modeli, Bitcoin'in metamorfozunu neredeyse% 100 doğrulukla izledi. Ancak, onu yaratmadan önce, PlanB makro faktörleri ve fiat para biriminden bir çıkışı izliyordu.

Twitter'da şöyle yazdı:

“Neden 2015-2016'da #bitcoin aldım (modelden önce):

- Dünyada 46 milyon milyoner, sadece 21 milyon BTC

- altın veya $ uzayda veya Marsta kullanılamaz, başka bir şeye ihtiyaç duymaz

- hiç kimse hesabı donduramaz veya işlemleri engelleyemez

-% 0 faiz oranı negatif faiz oranından daha iyi ”

Akıl yürütme birçok kişiye tanıdık gelecektir. Bitcoin’in sabit arzı, fiziksel olmayan yapısı, merkezi olmayan yapısı ve "sert" para kimlik bilgileri onu hem büyük hem de küçük hacimli yatırımcılar için bir yatırım seçeneği haline getirmeye devam ediyor.

2015 yılından bu yana, özellikle olumsuz faiz oranları arttı, Bitcoin merkez bankası vergilerinden güvenli bir liman ve nakit tasarruf değerinin aşınmasıyla karşı karşıya.

Devam eden PlanB, anaakım tüketicilerin hala Bitcoin’in para olarak faydalarından habersiz olduklarını söyledi.

“Komik değil mi? Hollanda'da insanların banka tasarruf hesaplarında yaklaşık 400 milyar dolar var,% 0 faiz (1 milyon dolar faiz oranı negatif), ”diye yazdı.

8 Temmuz itibariyle Bitcoin stok akış fiyat modeli

Bitcoin, harcamaları veya borçlanmayı mümkün olduğunca çabuk teşvik etmeyerek düşük vadeli tercihli yatırımcıları ödüllendirir. Bunun tersi, uzun vadeli tasarrufları cezalandırmak için negatif faiz oranları ve enflasyonist politika kullanan ihraççılar için geçerlidir.

Aynı zamanda madenciler, Bitcoin'in temel özelliklerini - sabit arz ve sabit emisyon - değiştirmemek için teşvik ediliyor, çünkü bunu yapmak kendi refahlarını tehlikeye atacak.

 Saifedean Ammous'un popüler kitabı “Bitcoin Standardı” nda özetlediği gibi, bu “dijital kıtlık” biçimi tarihte benzeri görülmemiş bir durumdur ve Bitcoin'in altın dahil henüz paranın yönetmediği bir niş doldurmasına izin verir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ