BTC 26 bin dolarda konsolide oluyor

Bitcoin Sabit Kalırken Bu 2 Altcoin Sert Yükseldi

Hafta sona ererken, Bitcoin (BTC) bir önceki hafta sonu görülen bir modeli yansıtarak kendini 26.000 $ işaretinde tanıdık bir bölgede buldu. Hafta ortasındaki fiyat düşüşünün ardından kısa süreli bir yükselişle altı günün en yüksek seviyesi olan 26.800 $'a çıkan BTC, 27.000 $ seviyesinde dirençle karşılaştı ve Cuma günü 26.000 $'a geri çekildi. Son 24 saat içerisinde Bitcoin'in değeri 26,000$ civarında kalarak asgari düzeyde bir harekete tanık oldu.

Geçtiğimiz hafta, 17 Ağustos BTC için önemli bir düşüşe işaret etti ve birincil kripto para biriminin 3.000 doların üzerinde düşmesine ve 25.300 doların hemen üzerinde iki ayın en düşük seviyesine ulaşmasına neden oldu. Buna rağmen Bitcoin hızla toparlandı ve hafta sonu yaklaşırken 26.000 $ eşiğini geri aldı. Kripto paranın piyasa değeri 507 milyar dolarda sabit kalırken, piyasa hakimiyeti %48,3'e ulaştı.

Altcoinler BTC'nin Trendlerini Yansıtıyor

Bitcoin'in son on gündeki performansına paralel olarak çoğu altcoin de benzer bir seyir izledi. Bir haftalık iniş ve çıkışlara rağmen, genel kripto piyasa değeri 1.050 trilyon dolar civarında durgunluk gösterdi. Son 24 saat içinde en iyi performans gösteren altcoinler arasında Ethereum, Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Tron, Polkadot, Shiba Inu ve Litecoin yer alıyor ve hepsi küçük günlük kazançlar kaydetti.

Bununla birlikte, Cardano ve Solana değerlerinde hafif bir düşüş sergilemiş ve her biri günlük ölçekte yaklaşık %2 değer kaybetmiştir. Sonuç olarak, ADA kendini 0,25 $ seviyesinde bulurken, SOL 20 $ işaretinin yakınında sallanıyor.

SUI ve BONE Parlıyor

Kayda değer kazanç sağlayanlar arasında SUI, son 24 saat içinde %9'luk bir artışla liderliği ele geçirdi. Etkileyici bir şekilde, SUI ve Shiba Inu'nun BONE'u haftalık %20'lik bir artışa sahip ve kendilerini piyasanın genelindeki yatay işlem davranışından ayırıyor.

Piyasanın şu andaki genel istikrarına rağmen, sektör uzmanları ve meraklıları Bitcoin'in hareketlerini yakından izlemeye devam ediyor ve tüm kripto para piyasasının yörüngesini şekillendirebilecek bir kırılma veya trendin tersine dönme işaretleri arıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ