Senatör Llumis, sektörü düzenlemeye yönelik tasarısı her iki siyasi bölünmeden de destek almaya devam etse bile, Bitcoin'e sahip olmasının bir çıkar çatışması olmadığını söylüyor.

Senatör Llumis, sektörü düzenlemeye yönelik tasarısı her iki siyasi bölünmeden de destek almaya devam etse bile, Bitcoin'e sahip olmasının bir çıkar çatışması olmadığını söylüyor.

Senatör yaklaşık 200.000 dolar değerinde Bitcoin'e sahip ve en sesli kripto destekçilerinden biri oldu ve BTC'yi ilk kez sadece 330 dolar iken satın aldığını söyledi.

Bir yasa koyucu için çıkar çatışmasını düzenlemede ön saflarda yer aldığınız bir varlığa sahip olmak mı? Farklı düşünce okulları var, ancak ABD Kongresi'ndeki en vokal kripto destekçisine göre öyle değil. Senatör Cynthia Llumis, yakın tarihli bir röportajda, endüstriyi düzenleme yönündeki çabaları hız kazansa bile BTC'ye sahip olduğunu savundu.

Wyoming'in Cumhuriyetçi senatörü Llumis, bugün yayınlanan bir bölümde NBC'nin Meet the Press Reports programında bir haber kaynağı olarak yer aldı. BTC sahipliğindeki olası çıkar çatışması sorulduğunda, yanıtladı:

Benim de ineklerim var ve inekler metadır. Bitcoin bir emtiadır. İneklerimi bir emtia oldukları için satmak zorunda mıyım ve şu anda Vadeli Emtia Ticaret Komisyonu ile bir ilişkisi olabilecek Bankacılık Komitesi'ndeyim mi yoksa Kongre'de pazarlamayı veya mülkiyeti etkileyen yasalar olabilir mi?

Senatör karşılaştırma ile konuyu basitleştiriyordu. Ancak ikisi aynı şey değil. Birincisi, iki "meta" üzerindeki mülkiyeti büyük ölçüde değişir. Son başvurulara göre 1 milyon ila 5 milyon dolar arasında sığırı var. Bu dosyalarda sığır sürüsünden 110.000 $ kazandığını iddia etti.

2020'de göreve geldiğinde, o sırada 50.000 ila 100.000 dolar arasında BTC'ye sahip olduğunu bildirdi. Daha sonra Ağustos 2021'de 50.000 ila 100.000 dolar arasında başka bir zula satın aldığını bildirdi. Bu, kripto satışından herhangi bir gelir beyan etmemiş olması koşuluyla, toplam sahipliğini 100.000 ila 200.000 ABD Doları arasında bir yere koyuyor; işlem 1.000 ABD Dolarını geçerse yapması gerekecek.

İlk üç Bitcoin'imi her biri 330 dolara aldım. Yani oyunda 1000$ değerinde skinim vardı. Şu anda 1.8 trilyon dolarlık bir pazar. 17.000 ila 18.000 kripto para birimi vardır. Yani burası çok büyük bir pazar. Ve ben bir kum tanesiyim.

Bitcoin en son 330 dolardan işlem gördüğü zaman, çoğu insan bunu duymadan çok önce Kasım 2015'teydi. Ayrıca Ethereum'un piyasaya sürülmesinden sadece birkaç ay sonraydı. Aslında, mevcut pazarın ilk on kriptosunda, o zamanlar yalnızca Ethereum, XRP ve Tether piyasaya sürüldü.

Llumis, geçen yıldan beri Sorumlu Finans İnovasyon Yasası üzerinde çalışıyor. Son zamanlarda Shark Tank'tan Kevin O'Leary'den destek ve lobi faaliyeti alan yasa tasarısı, dijital varlıkları Amerikan finansal sistemine tam olarak entegre etmeyi amaçlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ