Bitcoin Sahipleri 16 milyar Stellar Lumen Kartı Talep Ediyor

Merkezi olmayan ödeme ağı Stellar, Bitcoin sahiplerinin lümen simgesini ücretsiz talep edebildiği Bitcoin-Lümen programının son turunu ilan etti.

Nisan 2016'da başlayan program, geliştiricilerin yalnızca Bitcoin kullanıcıları için başlattığı lümen arzının yüzde 19'unu oluşturuyor. Sunulan 19 milyar lumenden Ekim 2016'da sona eren ilk açılımın sadece 3 milyar olduğu belirtildi. Geri kalan 16 milyarın serbest bırakılmasıyla ilgili ayrıntılar 28 martta resmi olarak ilan edilecek.

Kalan simgelerin değeri ise yaklaşık 16 milyon dolar.

27 Haziran 2017'de bu lümenleri, ilk hediye verme turu sırasında, lümen alanlar da dahil olmak üzere kendilerini isteyenlerin elinde tutacağız şeklinde yorum yaptı.

İletişim görevlisi Kim VU;

"Bitcoin, Stellar için derin bir ilham kaynağı oldu, bu yüzden bu programı başlattığımızda yarattık. Bitcoin ağı, bir grup güvensiz tarafın ortak bir veri tabanı üzerinde anlaşmaya varmasının ilk olduğunu gösterdi ve Bitcoin topluluğu bu teknolojinin etkisini anlamamızı  etkiledi."

Lümenler başlangıçta yıldız simgeleri olarak biliniyordu; adı hem şebeke hem de Stellar.org kar amacı gütmeyen kuruluşla karıştırmaktan kaçınmak için değişti.

Stellar, ana alternatiflerden daha önemli ölçüde daha düşük bir maliyetle hemen anında uluslararası ödemeler sunmayı hedeflemektedir. En yeni teknolojisi, SWIFT'in fiat kurumlarıyla nasıl çalıştığıyla benzer bir fikirle ortak kuruluşlarla bağlantı kurmaktadır.

CEO Jed McCaleb Aralık ayında piyasaya çıkan Cointelegraph'a "Bugünkü küresel mali hizmetlerin çeşitliliği göz önüne alındığında, bu birlikte çalışabilirlik ulusal sınırlar, para birimleri ve finansal kuruluşları aşan işlemleri daha verimli hale getirerek küresel havale maliyetlerini önemli ölçüde düşürebilir" dedi.

27 Ağustos 2017'de Bitcoin lümen programı sona erecek. Şirketin kaynaklarına göre, talep edilmemiş lümen varsa, Stellar.org'un operasyonel fonuna bağışlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ