Kripto para piyasalarını yedi yıl izledikten sonra, yeni bir Bitcoin uygulayıcısı yeni tüccarları uyarırken endüstrinin yörüngesine ilişkin gözlemlerini ortaya koyuyor.

Bitcoin Satın Almayı mı Düşünüyorsunuz? Bunlara Dikkat!

Kripto para piyasalarını yedi yıl izledikten sonra, yeni bir Bitcoin uygulayıcısı yeni tüccarları uyarırken endüstrinin yörüngesine ilişkin gözlemlerini ortaya koyuyor.

WhalePanda, YouTube'da aylık bir podcast olan Magical Crypto Friends'in ev sahibi ve burada Litecoin'in yaratıcısı endüstri liderleri Charlie Lee; Blockstream'in strateji sorumlusu ve Pixelmatic'in CEO'su Samson Mow; ve Monero'nun baş sorumlusu Riccardo Spagni, kripto haberlerini ve teknik sorunları açıklıyor.

Bitcoin şimdi üçüncü yarılanma etkinliğini tamamladığına göre, WhalePanda 227.000 takipçisine kripto para biriminin bir sonraki aşamasına girdiğini söylüyor - temelleri anlamayan hızlı spekülatörler için risk ve dezavantajlı bir yol ticaret ya da Bitcoin'in değişken doğası.

“4. Bitcoin döneminin başlangıcında yakında bu alana yeni bir büyük insan akışı daha göreceğiz. İşte bu alanda 7 yıl sonra düşüncelerim ve gözlemlerim.

Bitcoin satın almak için çok mu geç? Hayır, ayrıca: tam bir Bitcoin satın almak zorunda değilsiniz. Kaybetmeyi göze alamayacağınız veya yakında ihtiyacınız olabilecek paraya yatırım yapmayın. Bu riskli bir yatırım. Şimdi Bitcoin almaya karar verseniz bile, birkaç yıl içinde insanlar size şanslı olduğunuzu söyleyecekler. ”

“ Ticaret yapmalı mıyım?

Twitter'da büyük miktarlarda para kazandığını iddia eden tüm bu insanları görüyorum

Eğer zaten % 100 ticaret ya da yapmamanız gerektiğine ikna olmamışsanız: yapmayın. Takas etmeniz gerektiğinden % 100 emin olsanız bile, hala yapmamanızı tavsiye ederim. Halkın çoğunluğu kaybediyor.

Seni dinlememeye ve ticaret yapmaya karar verdim. Ücretli bir gruba katılmalı mıyım? Veya sinyaller için kayıt olun? Veya (opsiyon) ticaret kursu için ödeme yapın.

Hayır, kendileri için ticaret yapamayanlar, öğreten (veya ücretli gruplar yöneten) olanlar, çünkü bu alanda para kazanmanın tek yolu budur

Nasıl ticaret yapılacağının temellerini öğrenmek için çok fazla ücretsiz içerik var. En önemli şeyler:

planınıza / stratejinize sadık kalın

Kendinizle benzer (veya biraz daha yüksek) seviyedeki birkaç kişiyle kuşatın. Bunlar 4 yıl içinde en iyi arkadaşların olacak.

Arkadaşım R.'dan altcoin X'in Bitcoin'i geçeceğini duydum. X almalı mıyım?

Bu size bağlı, çoğu insan altcoin satın alır ve çok para kaybeder. Altcoin ticareti yaparsanız ve daha fazla USD, ancak daha az BTC ile biterseniz Bitcoin varsayılan para birimidir. Para kaybettin.

Bir altcoinin Bitcoin piyasa değerini geçtiği gün bu alanın yapıldığı anlamına gelir. Bitcoin, kusursuz başlangıcı, en iyi güvenliği ve en yüksek ademi merkeziyetçiliği ile ilk oldu.

Onchain ücretleri neden bu kadar yüksek? Neden sadece daha büyük bloklar yaratmıyorsunuz?

Bloklar büyüdükçe, kripto para birimi daha merkezi hale gelir. Bu bariz bir şey olmalı. Blok alanı, kullanımı optimize edilmesi gereken kıt bir kaynaktır. Birçok borsa bunu yapamaz.

Blok ödülünün 'sadece' 6.25 BTC olduğunu unutmayın. Aslında Bitcoin'in güvenliğini mümkün olduğunca yüksek tutmak için madencilere ödeme yapmak için ücretlere ihtiyacımız var. Bir başka önemli şey ise ücretlerin USD değil BTC olarak ödenmesidir. Bitcoin fiyatı ne kadar yüksek olursa, ücret o kadar yüksek olur.

Katman 2 ayrıca ileride yapılacak daha fazla işlem için ücretlerin düşürülmesine yardımcı olacaktır. Bu alanda çok fazla gelişme var, bu gerçekten çok heyecan verici.

Kendinize sormanız gereken bir soru, 2 $ 'lık kahve alımınızın sonsuza kadar BTC blockchain'de depolanıp depolanmayacağıdır.

Eğer cevap 'evet' ise, o zaman kesin, ama devam edin, ama sonra blok alanı olan kıt kaynak için ödeme yapmak zorundasınız, eğer cevap 'hayır' ise, her zaman katman 2 çözümlerini kullanabilirsiniz. Ne istersen yapmakta tamamen özgürsün.

Bu alanda akılda tutulması gereken bir şey, genellikle % 50'nin dolandırıcı olduğunu,% 45'inin deli olduğunu ve belki% 5'inin nispeten normal göründüğünü hissetmesidir. O kadar çok dolandırıcı olmasının nedeni, belirli bir anonimlik seviyesine sahip para ve geri dönüşü olmayan işlemlerle uğraşmanızdır.

Paralarımı borsalara bırakmalı mıyım?

Açık cevap 'hayır'. Bazıları, kendi özel anahtar yönetiminize bakamazsanız, Bitcoin'e sahip olmamanız gerektiğini söyler. Donanım cüzdanı almanızı öneririm. Ancak küçük bir miktarsa, iyi bir borsa olduğu sürece iyidir.

Bu konuyu şu şekilde bitireyim:

Toplulukta benzer kişileri / arkadaşları bulun

Gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa,

5 $ İngiliz anahtarı saldırısının farkında olun

Kendinizi Bitcoin hakkında eğitmeye çalışın. Anahtar yönetiminde size yardımcı olacaktır.

Dunning-Kruger etkisinin farkında olun

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ