DeFi bankasız bankacılık yapabilir mi? DeFi'nin geleceği nedir? DeFi, yeniden şekillendirilen finansal sistemde önemli gelişmeler yaşarken, finansal içerme konusunda kaydedilen ilerleme hakkında çok fazla konuşma yapılmamış durumda.

Bitcoin Savunucusu: DeFi’nin Finansal Hedefi “Ulaşılamaz Değil Ancak On Yılları Alabilir”

DeFi bankasız bankacılık yapabilir mi? DeFi'nin geleceği nedir? DeFi, yeniden şekillendirilen finansal sistemde önemli gelişmeler yaşarken, finansal içerme konusunda kaydedilen ilerleme hakkında çok fazla konuşma yapılmamış durumda.

Son bir podcast'te Bitcoin savunucusu Andreas Antonopoulos, DeFi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. DeFi'nin henüz bebeklik aşamasında olduğunu ve potansiyelini kanıtlamak için zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyordu.

Antonopoulos “Bence DeFi daha çok finansal hizmetlerin daha geniş bir şekilde kullanılabilir hale getirilmesi ile ilgilidir - geleneksel olarak ekonomik içerilmenin önündeki engeller olan aracıları ve bekçileri kaldırmak. Ama dürüst olalım, şu anda DeFi çok fazla anlayış gerektiriyor. Teknoloji hala olgunlaşmamış, sorunlara, risklere, güvenlik hatalarına eğilimli ve DeFi'yi kullanmak için kullanıcı arayüzleri henüz olgun değil.”

DeFi'nin vizyonunun ulaşılamaz olmadığını, ancak arayüzlerin parlatılması ve olgunlaştırılması, erişimi genişletmesi, likiditeyi artırması, oynaklığı azaltması, akıllı sözleşmelerin temel güvenliğini iyileştirmesi ve daha sağlam bir altyapı oluşturması için on yıl alacağını belirtti..

Aynı şey çoğu kripto para birimi için de geçerlidir. Birçoğu başlangıç aşamasındadır ve değerlerini kanıtlamak için daha fazla zamana ihtiyaç duyabilir. İlginç bir şekilde, Bitcoin'in hala ilk aşamada olup olmadığı tartışması da Mart pazarındaki çöküş sırasında dalgalandı.

DeFi, 2019'daki kripto varlıklarının çoğunda genel düşüşe rağmen büyümeyi başardı. DeFi’nin yüksek yatırım getirisi ve negatif faiz oranının kripto benimsenmesi için iyi bir katalizör olabileceği tahmin ediliyor. Aynı konuda yorum yapan Antonopoulos ayrıca şunları söyledi:

 “Negatif faizler ve negatif faiz oranları - kripto para birimleri için iyi, tüm alan için iyi; negatif faiz oranları temel olarak aşırı teşvik ve aşırı borç tarafından yaratılan büyük bir para kazanma boşluğunu doldurmaya çalışan bir merkez bankası tarafından tasarruflara yapılan saldırılardır.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ