Istanbul Hard Fork’unun mimarları tarafından başarılı bir şekilde ilan edilmesine ve ağın çökmesine neden olmamasına rağmen, eleştiriler ardı ardına geliyor.

Bitcoin Savunucusu, Ethereum’un Muir Glacier Güncellemesini Eleştirdi ETH’nin Ekip Lideri Cevap Verdi

Acerbic blockchain trolü ve Reckless Review Bitcoin podcast'inin sunucusu olan Udi Wertheimer, Ethereum (ETH) ve onların yeni İstanbul Hard Fork’u ve yaklaşmakta olan Muir Glacier güncellemesi için hiçbir merhamet göstermedi. Bununla birlikte, eleştirileri Ethereum'un geliştiricileri tarafından farkedilmedi.

Wertheimer: İstanbul Hard Fork’u Acı veriyor, Muir Glacier Saçma

İlk olarak, Bay Wertheimer, Ethereum'un yönetimini İstanbul Hard Fork’unun “yıkıcı” karakteri nedeniyle eleştirdi. Ethereum'un blockchain konsensüsünün parçalarını tahrip ettiğini söyledi.

Udi Wertheimer, bir sonraki güncellemenin Muir Glacier’in uygulama kararını, İstanbul'dan üç hafta sonra olmasını çok anormal olarak ilan etti.

Ethereum eleştirmenine göre, Muir Glacier güncellemesinin doğası durma boşluğu önlemi olarak hareket etmek. Bu güncelleme, Ethereum ağını daha da özelleştirmek için zorluyor ve Bay Wertheimer için, "ETH geliştiricilerin destek kazanması için bir başka yol".

Son varsayım, Ethereum'un özgünleştirme zorluğu hakkındaki şüpheci mesajını tekrar tweetleyen tanınmış yatırımcı ve analist Tuur Demeester'in desteğini alıyor.

Ethereum Geri Dönüyor

Ethereum geliştiricileri ise cevap vermekte gecikmedi. Ethereum Vakfı ile Ekip Lideri Péter Szilágyi rakibinin yanlış hesaplamasını suçladı.

Bay Szilágyi ayrıca Ethereum'un  asla ideal olamayacağını ilan etti.

Muir Glacier güncellemesi, Ethereum ağının sistem çapında bir güncelleme (sadece tek bir teklifi ifade eden hard fork çatal). Bu, 1 Ocak 2020’de gerçekleşecektir. Ethereum ağı için özgünleştirme zorluğundaki artış, bu güncellemeden yaklaşık 21 ay sonra gerçekleştirilecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ