Milyarder Tim Draper Bloomberg'i Amerikalıların işe geri dönmesiyle ilgili ifadesini yayınlamadığı için eleştirdi.

Bitcoin Savunucusu Milyarder Tim Draper Bloombergi Eleştirdi – İşte Nedeni

Milyarder Tim Draper Bloomberg'i Amerikalıların işe geri dönmesiyle ilgili ifadesini yayınlamadığı için eleştirdi. Girişim kapitalisti ve vokal Bitcoin savunucusu Tim Draper'e göre, Bloomberg, görünüşe göre ana akım medyanın anlatısına uymayan ABD ekonomisinin yeniden açılmasına ilişkin gerçekleri hiçbir zaman yayınlanmadı.

Milyarder, ABD'nin 'işe geri dönmesi' gerektiğini belirtirken, Başkan Donald Trump'ı devlet hükümetlerini görevlendirerek karar verme sürecini ademi merkezileştirdiği için övüyor.

Trump kilitlenmelere karşı tavır alıyor

16 Nisan'da, Trump yönetimi, koronavirüs nedeniyle bir darbe alan ekonomiyi yeniden başlatmak için üç aşamalı bir yaklaşımı tanımlayan yönergeler ortaya koydu. COVID-19 vakalarında üst üste iki hafta süreyle düşüş kaydeden Devletler, okullar ve futbol stadyumları gibi daha büyük mekanlara taşınmadan önce sinemalar ve spor salonları da dahil olmak üzere bazı işletmeleri yeniden açmaya başlayabilir.

Uygulama kurallarına rağmen Trump, Minnesota, Michigan ve Virginia hükümetlerini 17 Nisan'da vatandaşlarını "özgürleştirmeye" çağırmak için Twitter’dan çağrı yaptı.

Draper aynı çizgide

Milyarde Draper, kitlesel duruşların erken bir rakibi idi. Mart ortasında, 'korkunun virüsten daha kötü olduğunu' belirttiği tartışmalı bir tweet attı. Koronavirüs kaynaklı ekonomik krizin pandeminin kendisinden daha fazla insanı öldüreceğini öngördü.

 Coinbase CTO'su Balaji S. Srinivasan tarafından açıklandığı üzere, COVID-19, Avrupa Birliği'nin dağılması da dahil olmak üzere farklı krizlerin oluşmasına neden olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ