Segwit sonrası Bitcoin 3.000 doları aşabilir mi?

1 Ağustos itibarıyla, çoğu Bitcoin kullanıcısı sahip oldukları dijital para biriminden; birkaç hafta öncesine kadar olduğundan daha emin gözüküyor. Nitekim olarak, kesimler dijital para birimlerinin fiyatları açısından zamanın en yüksek seviyesine ulaşmasını bekliyorlar.

Topluluk içerisinde çatallanma tartışması yoğunluğu nedeniyle, dijital para birimlerinin geleceği hakkında birçok olumsuz öngörü ortaya çıkmıştır. Geçmişe bakıldığında, bu tartışmalar ve tahminler, Bitcoin kullanıcıları için kılık değiştirmiş bir nimet olarak görülebilir.

Bitcoin kullanıcıları arasındaki tartışma seviyesinin yarattığı merak ile birlikte Bitcoin kullanıcılarının bir bütün olarak teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinme arayışına girmesine neden oldu.

Ayrıca, kullanıcılar dijital varlıklarını korumaya çalışmasıyla birlikte, tüm süreç hakkında ve SegWit sonrası ortaya çıkacak sonuçta çeşitli olası sonuçlarını net bir şekilde öğrenmiş oldular.

Bitcoin toplumundaki gelişmeler hakkında farkındalık yaratmada büyük rol oynamış birçok servis sağlayıcı grup var. Bu servis sağlayıcılar arasında borsalar, cüzdan satıcıları (özellikle donanım cüzdanları) bulunmaktadır.

Cashaa - Auxesis grubunun kurucusu Kumar Gaurav, Cointelegraph'a şunları söylüyor:

"Önümüzdeki birkaç saat içinde bazı kullanıcılar, belirsizlik nedeniyle hala Bitcoin satıp satmayacaklarını veya durumla ilgili nasıl başa çıkacaklarını bilmiyorlardı, Bitcoin'in 3.000 doları aştığını ve tüm zamanların en yükseğine yükseldiğini görme ihtimalimiz var."

Uzun vadeli bir yatırımı elinde bulundurmak

Bitcoin kullanıcılarının dönem içinde bir noktada olası belirsizlik bekleyebileceği de kabul ediliyor ve bu durumun birkaç günden sonra rayına oturması bekleniyor.

Gaurav, Bitcoin fiyatında ilk düşüşün yaşanıp yaşanmadığı konusunda endişelenmemesini kullanıcılara tavsiye olarak iletiyor. Bu durumun, yalnızca Bitcoin Cash (BCH) 'e başlangıçta yatırım yapan toplumun bir kısmı tarafından yansıtılacağı ve yukarıda sözü edilen Bitcoin lehine uzun vadeli faktörler tarafından aşılmasının muhtemel bir faktörü yansıttığını belirtiyor.

Belki ilerleyen zamanlarda BCH'nin en büyük altcoinlerden biri haline geldiğini görebiliriz. Ethereum Classic'in 0.75 dolardan başlayıp şu anda 13 dolar civarına ulaştığını ve yedinci en büyük dijital para birimi haline geldiğini hatırlayabiliriz. Bu sebeple, yeni dijital para birimi olan BCH’yi hemen dışlamamanız, beklemeniz ve ileriye dönük bir geleceği olur mu diye takip etmeniz önerilebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ