Bitcoin'in önümüzdeki birkaç gün içinde belirleyici bir hamle yapması ve birkaç hafta hükmünü sürdürecek bir trend hareketi başlatması bekleniyor.

Bitcoin Sert Düştü - İşte Yeni Seviyeler

Bitcoin'in önümüzdeki birkaç gün içinde belirleyici bir hamle yapması ve birkaç hafta hükmünü sürdürecek bir trend hareketi başlatması bekleniyor.

George Soros'un eski danışmanlarından Takeshi Fujimaki, Paul Tudor Jones'un büyük trendi yakalamaya çalıştığını söyledi. Fujimaki'ye göre, Jones'un Bitcoin'e (BTC) yaptığı son yatırım, enflasyondan endişe duyduğunu ve kripto para birimlerinin böyle bir ortamda fayda sağlayabileceğine inandığını gösteriyor.

Son birkaç ay içinde Grayscale’in Bitcoin Trust’ın büyümesini ve popülaritesini takiben, yatırım şirketi Wilshire Phoenix, halka açık bir Bitcoin fonu başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na bir başvuruda bulundu. Fon yeşil sinyali alırsa, kurumsal yatırımcıları çekmesi muhtemel.

 Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca CoinMarketCap'in en üst düzeydeki kripto para birimi 10.000 - 10.500 dolarlık direnç bölgesini kırmak için mücadele ediyor. Bu, kısa vadeli boğalarla kar realizasyonunu ve agresif ayılar tarafından short hamleler yapmayı çekebilir. BTC daha da zayıflarsa, altcoinler üzerinde bir etki yaratması muhtemeldir, ancak bu aynı zamanda bazı kazançlı yatırım fırsatları da getirebilir.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin'de % 3'lük bir düşüş meydana geldi ve 9 bin doların altına indi.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ