Bitcoin’de son 12 saat içerisinde sert hareketler meydana geldi.

Bitcoin’de son 12 saat içerisinde sert hareketler meydana geldi. Yatırımcılar bir günlük süre içinde hem long hem de short pozisyonlarını tasfiye ederken bu durum yaklaşık olarak 310 milyon dolarlık zarara sebep oldu. Durumun bu şekilde şekillenmesiyle BTC bir noktada 27.264 dolara kadar düştü.

Bitcoin’de Sert Düşüşün Nedeni

Blockchain tabanlı XYO Network'ün kurucu ortağı Markus Levin, yaptığı açıklamada ABD hükümetinin büyük miktarda Bitcoin'i çöpe attığına dair ayrı söylentilerin ve uzun süredir gözden düşen kripto paraların olası etkisine dikkat çekti. Ancak Levin, iyimser bir şekilde, piyasanın hızla toparlandığını belirterek bu durumun Bitcoin'in aylarca süren direncinin kanıtı olduğuna dikkat çekiyor.

"Öncelikle bunlar sadece söylentiler gibi görünüyor, ancak tüm bunlardan ilginç olan, bu olayla tetiklenen satışların ne kadarının nihayetinde piyasa tarafından emildiği. Piyasa şu anda oldukça gergin. Evet, ancak Bitcoin geçen yılın sonundaki dip seviyelerinden giderek daha güçlü görünüyor."

Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum

Bitcoin ve Ethereum fiyatına bakıldığında BTC’nin dünkü 27 bin dolar seviyelerinden hızla toparlanıp yeniden 29 bin dolar seviyelerinin üzerine çıktığını görüyoruz.

Ethereum’a baktığımızda ise önceki 24 saate göre %2,4 artışla yaklaşık 1.902 dolardan işlem gördüğünü görüyoruz. Bu rakam dünkü seviye ile neredeyse hemen hemen aynı. Ancak dünkü dalgalanmada Ethereum’un 1.800 dolar seviyelerinin altına kadar gerilediğini de belirtelim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ