Bitcoin gecenin ilerleyen saatlerinde sert yükselerek 40.000 doları gördü. Peki yükselişin nedeni ne idi.

Bitcoin Sert Yükseldi – İşte Nedeni

Bitcoin gecenin ilerleyen saatlerinde sert yükselerek 40.000 doları gördü. Peki yükselişin nedeni ne idi.

Amazon haberleri Bitcoin’i fırlattı

Amazon, bu yıl Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi planlıyor şeklinde gelen haber piyasaya ivme kazandırdı. İçeriden anonim bir kişi, Amazon'un kripto para birimi ödemeleri alanına girme niyetini açıklarken "Bitcoin ile başlıyor" dedi.

Amazon'daki isimsiz bir kaynağın Londra iş gazetesi City A.M. e-ticaret devinin 2021'in sonuna kadar Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeyi planladığını ve muhtemelen kripto işlemlerinin daha geniş bir ana akım kabulü için zemin hazırladığını söyledi.

Anonim kaynak, "Bu sadece gelecekte bir noktada kripto para birimi ödeme çözümleri kurma hareketlerinden geçmiyor - bu, Amazon'un nasıl çalışacağına dair gelecekteki mekanizmanın eksiksiz, iyi tartışılmış, ayrılmaz bir parçası" dedi.

Bitcoin adımının nerede duracağı da bilinmiyor

Bitcoin, Amazon'un kripto hırslarında ilk adım olsa da, şirketteki yöneticilerin gelecekte diğer yerleşik kripto para birimlerini eklemek istediğini belirtti. Jeff Bezos'a atıfta bulunarak “direktif en tepeden geliyor” dedi ve ekledi:

"Bu projenin tamamı hemen hemen alana çıkmaya hazır."

Amazon'un Bitcoin ödemelerini kabul etmenin yanı sıra, muhtemelen 2022 gibi erken bir tarihte kendi kripto para birimini yaratmayı araştırdığı söyleniyor.

Amazon'un kripto para piyasasına girişiyle ilgili spekülasyonlar, geçen hafta şirketin iş panosunda “Dijital Para Birimi ve Blok Zinciri Ürün Lideri” için yeni bir gönderi yayınlandıktan sonra günlerdir sürüyor. İş tanımına göre, yeni işe alınan kişi Amazon'un dijital para birimi stratejisini ve ürün yol haritasını geliştirmeye yardımcı olacak. Pozisyon, blok zinciri, dağıtılmış defterler, merkez bankası dijital para birimleri ve daha genel olarak kripto konusunda güçlü alan uzmanlığı gerektirir.

Bu, Amazon'daki ilk kripto odaklı iş ilanı değil. E-ticaret devi Şubat ayında yeni “Dijital ve Gelişmekte Olan Ödemeler” platformunu geliştirmeye yardımcı olmak için teknik bir lider için işe aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ