Bitcoin'in finansal bağımsızlığı her zaman borsa ile karşılaştırıldı ve performansı her zaman geleneksel pazarlara özgü kullanıcıları şaşırttı.

Bitcoin, Son 12 Ayda Hisse Senetlerinden Daha İyi Performans Gösterdi

Bitcoin'in finansal bağımsızlığı her zaman borsa ile karşılaştırıldı ve performansı her zaman geleneksel pazarlara özgü kullanıcıları şaşırttı.

Kripto para korelasyon savaşıyla mücadele etmesine rağmen, yeni veriler borsa piyasasının son 12 ay içinde Bitcoin'den daha iyi performans gösterdiğini gösterdi, çünkü BTC piyasası son derece değişken kaldı.

Ancak bu sadece bu zaman dilimi göz önüne alındığında böyleydi. 2019'da BTC fiyatı, Haziran ve Temmuz aylarında piyasada korkunç bir isabetle karşı karşıya kaldı, bu nedenle dijital varlık, getirilerinde hafif bir düşüş kaydetti.

Bununla birlikte, 2020 pazarı göz önüne alındığında, BTC borsadan iyi bir performansla daha iyi performans gösterdi. Tarihsel olarak bile, riske kıyasla getiri düşünüldüğünde BTC pazarı borsadan önemli ölçüde daha iyi performans göstermiştir.

BTC'nin ilişkisiz mülkü, arkasındaki kıtlık ve teknolojik yenilikle birlikte yatırımcılar için ek bir fayda olarak görülüyordu ve bu da onu oldukça değerli bir yatırım seçeneği haline getirdi.

Bununla birlikte, kendi dijital varlık ligine kıyasla, altcoinler Mayıs sonuna kadar liderlik yapmış olabilir. Geçtiğimiz hafta vadeli işlemler ve opsiyon sözleşmelerinin sona ermesi nedeniyle volatilitenin dalgalanmasıyla yükseliş eğilimi görülmüştür. BTC yavaş bir ay boyunca telafi ederken, sonunda Ethereum gibi altcoinler geç çiçeklenmenin faydalarını topluyor. Verilere göre, ETH geçtiğimiz hafta % 12 artarken, Bitcoin SV geçen hafta % 0.54, geçen ay % 4.88 kayıpla Dogecoin ve OmiseGo gibi diğer en kötü performans gösteren varlıklara katıldı.

Ancak, BTC düşerse bu kısa vadeli kazançlar silinebilir. Raporda, mevcut yükselen fiyatın hacim tarafından desteklenmediği öne sürüldüğünden, en büyük dijital varlığın düşme olasılığı yüksek olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ