Bitcoin 68 bin dolarlık rekor seviyeden sonra bir miktar düzeltmeye maruz kaldı.

Bitcoin 68 bin dolarlık rekor seviyeden sonra bir miktar düzeltmeye maruz kaldı. Bitcoin fiyatı 62 bin dolar seviyelerini gördükten sonra yeniden bir artış sinyalı verdi ve bir toparlanma meydana geldi. Çoğu analist bu düzeltmenin geçici olduğunu düşünüyor.

Bilindiği üzere kripto para piyasalarının önemli özelliklerinden birini fiyatların dalgalanması oluşturuyor. Fiyatlar rekorlar kırsa da hemen destek seviyelerine doğru bir düzeltmenin yaşanması doğru kabul karşılanıyor

Bu süreç içerisinde özellikle yükseliş uman boğaların piyasayı konsolide ettikleri ve fiyatı yeni bir zirve seviye olarak 75 bin dolara çekmek için hazırlık yaptıkları görülüyor.

BTC fiyatında geçtiğimiz günlerde yaşanan 7 bin dolarlık düşüş kimileri için sürpriz Bitcoin’in tarihsel sürecine baktığımda bu hareketlerin son derece doğal olarak karşılanması gerektiğini düşünüyorum. Yani bu düşüşlerin geçici olduğunu söylemek isterim.

Gelelim başlıkta belirttiğimiz ve vurguladığımız soruya. Bitcoin’in 75 bin dolara yükselebileceği beklentisi güçlü bir beklenti artık. Gerçekleşmesi zor denilen çoğu kritik seviyeyi aştı Bitcoin. Şimdi karşısında bir direnç seviyesi olarak 70 bin dolar seviyesi yer alacak. Ancak gidişatın dünyadaki gelişmelere paralel olacağını da vurgulamam gerekiyor. Sonuç olarak beklenti yüksek olduğu için Bitcoin’de 75 bin dolar seviyeleri gelebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ