Tanınmış yatırımcı ve kripto para analisti PlanB'ye göre, Bitcoin (BTC) başına 288.000 dolarlık bir fiyat hala geçerli.

Bitcoin Stok Akış Modelinin Yaratıcısı PlanB, BTC İçin Bu Seviyelerin Kartlarda Olduğuna İşaret Etti

Tanınmış yatırımcı ve kripto para analisti PlanB'ye göre, Bitcoin (BTC) başına 288.000 dolarlık bir fiyat hala geçerli. Yakın tarihli bir açıklamada, Bitcoin bu aşamada mevcut seviyelerde kalırsa, onun için sürpriz olmayacağını gösteriyor. Bununla birlikte, gelecekte token başına 288.000 $ hala oyunda.

PlanB, Bitcoin Hakkında Yükselişte Kalıyor

Bitcoin'in yaşadığı son düşüş fiyat hareketine rağmen, PlanB hala çok yüksek Bitcoin fiyatları görebileceğimizi düşünüyor. Daha spesifik olarak, en büyük kripto para birimi, çok uzun zaman önce ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50'den fazla düşse bile, Bitcoin'in kripto para başına 288.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Mevcut durum nedeniyle, birçok yatırımcı Bitcoin'in artık ayı piyasasına doğru gittiğine inanıyordu, bu da PlanB tarafından yapılan fiyat tahminlerinin zaten bir kenara bırakılabileceği anlamına geliyor. Yine de PlanB, takipçilerine S2FX modelinin neden hala geçerli olduğunu belirtti

“288 bin dolar hala oyunda. #bitcoin'in bu aşamada siyah S2FX model hattına dokunmaması beni gerçekten şaşırtacak. Mevcut oynaklıktan bağımsız olarak, sarı yeşil ve mavi noktalar, kırmızı turuncu noktalardan (çok) daha yüksek olacaktır.”

Kripto para piyasasındaki mevcut durum, Bitcoin'in fiyatı için bu analitik model üzerinde kesinlikle biraz baskı oluşturuyor. Gerçekten de bu modelin (stok-akış) doğru olup olmadığını kanıtlayacak bir stres testidir.

Buna rağmen, PlanB her zaman bu modelin destekçisi olmuştur ve son fiyat hareketinin Bitcoin döngüleri üzerinde normal (veya en azından bir olasılık) olduğunu birçok kez göstermiştir. En büyük kripto para biriminin fiyatı, PlanB için kabul edilebilir aralıklar arasında dalgalanmaya devam ediyor, bu da modelin hala çalıştığını ve Bitcoin için olası fiyat aralıkları hakkında değerli bilgiler sağladığını gösteriyor.

PlanB, mevcut sapmanın 2013'te hatta 2017'de gördüğümüz bir şey olduğuna inanıyor. Bu nedenle, Bitcoin önümüzdeki aylarda hala daha yüksek fiyatlara doğru ilerliyor olabilir. Bu modelin dikkate aldığı şeylerden biri de yarılanmalardır.

Her dört yılda bir, Bitcoin ağı piyasaya sürülen yeni BTC'yi %50 oranında azaltır. Bu olaylar, BTC talebinin yeni Bitcoin teklifini aştığı bir durumu tetikleyebilecekleri için oldukça yükselişli. Bu aynı zamanda BTC boğa koşularının ana katalizörlerinden biri olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ