Bitcoin SV (BSV) fiyatı, ana blok zinciri büyük bir yükseltme geçirmiş olsa da, düşük işlem hacminden bir gün sonra Salı günü keskin bir düşüş gösterdi.

Bitcoin SV (BSV) fiyatı, ana blok zinciri büyük bir yükseltme geçirmiş olsa da, düşük işlem hacminden bir gün sonra Salı günü keskin bir düşüş gösterdi.

Bitcoin SV, bugüne kadar blok zincirlerin tam teşekküllü ölçeklenebilirlik elde etmesini engelleyen bir diken olan blok boyutu sınırlarını çıkardı ve Genesis Hard Fork olarak adlandırdı. Bitcoin SV projesinin arkasındaki güç olan nChain'in eski CEO'su Jimmy Nguyen, Bitcoin SV’nin 620539 bloğunun madenciliğinden sonra yükseltmelerinin yürürlüğe girdiğini açıkladı:

Topluluk bu gelişme karşısında sevindi, ancak BSV'ye olan talebi artırdığı görülmedi. Kripto para, Salı günü yüzde 6.08 kadar düşerek 265.40 dolara geriledi ve bu  “iyi haber” e tepki göstermedi.

Karamsarlık İyimserlikten Ağır Basıyor

BSV'nin Genesis hard forkuna yükselmemesinin bir nedeni aşırı alım durumudur. Bu yılın başındaki kripto para birimi, bir günde yüzde 144 artarak olağanüstü bir fiyat artışı kaydetti. Haftalar sonra, Bitcoin SV kurucusu Craig Wright, BSV pazarını kimin pompaladığını bildiğini iddia etti.

Açıklamalar bilmeden, sadece birkaç oyuncunun Bitcoin SV ticaretini kontrol ettiğini, fiyat manipülasyonu olanaklarını - hatta içeriden öğrenenlerin ticaretini - kontrol ettiğini belirtti. Wright’ın beyanı sırasında BSV / USD döviz kuru zaten düşüyordu.

 Ayrıca, Wright, Bitcoi'in takma adı yaratıcısı Satoshi Nakamoto olarak çıkardığı 1.1 milyon BTC’nin kilidini de açamadı. Boğalar uzun süre Wright'ın bitcoin depolamasını BSV'ye atmasını bekledi. Wright'ın aslında bu bitcoin'e sahip olup olmadığı konusunda şüpheyle yaklaşılıyor. BSV birçok kişi için çok belirsiz bir yatırım haline gelmiş durumda.

Bu arada, raporlar Bitcoin SV hard forkunun bir zincir bölünmesiyle sonuçlandığını ve bazı madencilerin eski zincirdeki blokları çıkarmaya devam ettiğini gösteriyor.

Bitcoin SV 1 Günlük Grafiği

BSV / USD kuru şu anda 2020 seviyesinden yüzde 41'den fazla düştü. Paritenin günlük göreceli Güç Göstergesi, zayıf hacimlerle birleştiğinde, yukarı yönlü yorgunluk göstermektedir. Bu BSV'nin Şubat 2020'de düşüşe devam edebileceği anlamına geliyor.

Fiyat manipülasyonuna eğilimli olan Bitcoin SV'nin hala etrafında yükselen boğa göstergeleri var. Varlığın yukarı doğru vahşi hareketi bir Golden Cross oluşturdu. Ve aynı gösterge, BSV'nin daha alçak olmasına rağmen yatırımcıları yeni birikim alanlarını bulmaya yönlendirecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ