Bu yazımızda sizlere Bitcoin SV Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Bitcoin SV (BSV) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi BSV

Bu yazımızda sizlere Bitcoin SV Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Bitcoin SV Nedir?

15 Kasım'da, kriptoda bugüne kadarki en tartışmalı hard forklardan biri gerçekleşti: Bitcoin Cash çatallandı ve Bitcoin SV doğdu.

Bitcoin SV'deki "SV", yalnızca en son Bitcoin Cash forkunun değil, aynı zamanda Bitcoin Cash'i ilk olarak yaratan 2017 Bitcoin forkunun da kalbindeki temel soruyu temsil eden "Satoshi Vision" anlamına gelir: Ne tür kripto para birimi orijinal Bitcoin teknik incelemesini gerçekten öngördü ve modern kripto para birimleri bu vizyonu somutlaştırıyor mu?

Mikro Sivil Savaşlar ve Yorumlayıcı Kargaşa

Bitcoin SV'nin ve ondan önceki Bitcoin Cash'in tarihi minyatür bir İç Savaş gibidir.

Bir ülkedeki belirli bir hizbin, ülke hükümetinin anayasasının anlamını yanlış yorumladığına ve ülkenin kurucularının öngördüklerini yansıtmayan bir topluma yol açtığına inandığını hayal edin. Grup, kurucuların orijinal vizyonuna göre yaşamak konusunda kararlıysa, birkaç seçenekleri var:

Taze bir toprak parçası üzerinde sıfırdan yeni bir ülke yaratabilirler.

Ülkenin muhalif kesimlerini tamamen yeni bir ülkeye çevirerek ülkeden ayrılmaya çalışabilirler.

Ülkeyi anayasanın “doğru” anlamını gördükleri gibi - gerekirse zorla - benimsemeye zorlamaya çalışabilirler.

Kabaca konuşursak, bu, blok zincirinin bir şekilde misyonunu yerine getirmekte başarısız olduğunu hisseden bir blok zinciri topluluğundaki gruplara sunulan seçenekler yelpazesidir: [1] sıfırdan yeni bir blok zinciri oluşturabilirler (en yoğun kaynak kullanan seçenek) ), [2] mevcut blok zincirini zorlaştırın ve çatallı zincir üzerinde istenen değişiklikleri uygulayın veya [3] blok zincirini bir şekilde istenen değişiklikleri benimsemeye zorlayın.

Bitcoin Cash'i yaratan Ağustos 2017 çatalı [2] 'nin bir örneğiydi: Bitcoin Cash'in arkasındaki topluluk, Bitcoin'in verimli, eşler arası, dijital nakit yaratma hedefinden saptığına inanıyordu ve bu nedenle, Daha özel olarak bu amaca odaklanan bir Bitcoin sürümü oluşturun.

İlk bakışta, Bitcoin SV aynı türden bir çatal gibi görünebilir; ancak, ilk aşamalarında, topluluğu daha çok [3] gibi davrandı: tercih ettiği vizyonu zorla benimsemeye çalışmak.

NChain ve CoinGeek, Bitcoin Cash'in o kadar çok protokol değişikliği uyguladığını ve Bitcoin'in ne olması gerektiğine dair orijinal vizyondan uzaklaştığını iddia ettiğinde, takipçileri Bitcoin Cash'in çatallanma zamanının geldiğine karar verdi. Ancak bu çatal gerçekleştiğinde ve Bitcoin SV doğduğunda, sadece bu değişiklikleri geri alıp bir gün olarak adlandırmadılar: yaklaşık bir hafta boyunca, tüm hash'lerini alarak Bitcoin Cash'i etkin bir şekilde ortadan kaldırmak için agresif, açık girişimlerde bulundular.

Hash savaşı, BCH ve BSV tekrar koruma uyguladığında ve birbirlerinden kalıcı olarak ayrıldıklarında sona erdi ve her birinin birbirlerini yok etmeden kendilerini sürdürmek için yeterli bir topluluğa sahip olduklarını gösterdi - ancak zincirin başlangıcı göz önüne alındığında, Bitcoin'in nasıl olduğunu görmek ilginç olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ