Bitcoin SV’den Jimmy Nguyen, Craig Wright davasındaki bir mahkeme celbinden “kasıtlı olarak kaçtığını” iddia etti ve Twitter veya Google üzerinden kolayca bulunduğunu söyledi.

Bitcoin SV’den Jimmy Nguyen:  Mahkemeden Kasıtlı Olarak Kaçma Diye Bir Şey Yok

Bitcoin SV’den Jimmy Nguyen, Craig Wright davasındaki bir mahkeme celbinden “kasıtlı olarak kaçtığını” iddia etti ve Twitter veya Google üzerinden kolayca bulunduğunu söyledi.

Bitcoin SV’den Jimmy Nguyen, Kleiman'ın Satoshi davası Craig Wright'a karşı açtığı uzun süredir devam eden davada mahkeme celbinden “kasıtlı olarak kaçtığını” iddia etti.

Nguyen’nin hukuk ekibi, Kleiman varislerinin davaya belge üretmek ve ifade vermek için bir mahkeme celbi ile uyuşmasına karşı bir muhalefet sundu; bu da Wright'la çıkarıldığı iddia edilen 1.1 milyon Bitcoin Dave Kleiman'ın mülkiyeti konusunda bir anlaşmazlık içeriyor.

Davacılar, "Bay Nguyen, çok sayıda başarısız hizmet girişimi" temelinde kasıtlı olarak hizmetten kaçıyor olabilir vurgusu yapıyordu.

Ancak Nguyen’nin gönderimi onun izini bulmanın zor olmadığını ve Kleiman’ın avukatlarının, dünyanın her yerindeki kripto konferanslarındaki çok iyi duyurulmuş konuşmalarından birinde ona hizmet etmek için onu Google’dan kendisine çok rahat ulaşılabileceğini söyledi. Davacının Twitter gönderilerini mahkemeye bile sunduğuna dikkat çekti.

"Davacılar Bay Nguyen’in sosyal medyasını takip etse de, 2019 ya da 2020 yıllarında herhangi bir resmi katılımında Bay Nguyen'ye hizmet edemediklerini açıklayamıyor"

Kleiman varisleri, 6 Nisan'da, biri belge, diğeri de ifade ifadesi için olmak üzere iki mahkeme celbi ile uyumu zorlama yönünde bir dava açtı.

Nguyen'a 10 Mart'ta e-posta yoluyla ve 29 Mart'ta Twitter aracılığıyla hizmet ettiklerini iddia ettiler. Ancak Nguyen'in ekibi, e-postanın geçersiz nChain adresine gönderildiğini ve hem e-posta hem de Twitter mesajlarının yalnızca kabul etmek isteyip istemediğini sorduğunu söyledi.

"Hem e-posta hem de Twitter istekleri sadece - taleplerdi. Bu, bir taraftan bir çağrı için postayla gönderilen hizmeti kabul etmesini istemeye benzer; tarfın hemfikir olma yükümlülüğü yoktur ve sorunun sadece sorulması kendi başına etkili bir hizmet değildir"

Diğer tarihlerde, Şubat ayında evinde hizmet etmeye çalıştılar, Sporun Geleceği ve Blockchain Konferansı için Moskova'da ve daha sonra YouTube'da canlı izleyebileceklerini söylediği CoinGeek konferansı için Londra'daydı:

"Davacılar, Bay Nguyen üzerinde hizmet vermedi, çünkü Şubat ve Mart aylarında her girişme tarihi için ülke dışına seyahat ediyordu. Davacılar, yalnızca Bay Nguyen'nin halka açık olarak tanıtılan görünümlerini keşfetmek için Google aramalarını yapmaları gerekiyordu. onlar (a) Bay Nguyen'in evde olmadığını fark ederlerdi ve (b) konferanslarından birinde kendisine şahsen hizmet edebilirdi.

Kleiman'ın avukatları ayrıca Nguyen'ye mahkemeye 1 Nisan'da sertifikalı posta ile hizmet ettiğini iddia ettiler, ancak Nguyen, kabul etmek için “yetkili alıcı” olmadığı için teslimatın başarısız olduğuna dair kanıt gönderdi.

Eğer evde değilse, şimdi nerede? Nguyen’nin avukatları Mart ayının sonundan bu yana “COVID-19 küresel salgını nedeniyle güvenli ve uzak yerlerde tecritte olduğunu” söyledi.

Nguyen, Kleiman'ın 2013'te vefat etmesinden yıllar sonra Wright'a dahil olmadıkça, davada tanık olarak açık bir aday değil. Aralık 2017'de Nguyen, Wright'ın bir yıl sonra Bitcoin Derneği Başkanı (BSV'yi teşvik eden) rolünü üstlenmeden önce CEO'nun Bilim Adamı olarak çalıştığı nChain'in CEO'su oldu.

Nguyen, Mayıs 2018'e kadar potansiyel bir tanık olarak listelenmesine rağmen, Kleiman ekibinin Davanın başlamasından bu yana geçen 1., 2., 3. veya 4. gözden geçirilmiş keşif son tarihlerinden önce Nguyen'ı mahkemeye davet etmediğine dikkat çekiyor. Beşinci gözden geçirilmiş keşif süresinden bir ay sonrasına kadar davacılar kendisine hizmet etmeye çalıştı:

 "Davacıların son iki yıl içinde Bay Nguyen'den keşif istemede aciliyet eksikliği, Bay Nguyen’nin tanıklık belgelerinin Florida Davası için kritik olduğu iddialarını baltalıyor."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ