Ünlü sağcı yorumcu Mike Cernovich, Bitcoin SV'nin kripto paradaki iki uç noktayı temsil ettiğini düşünüyor.

Bitcoin SV Hangisi: Dolandırıcılık Faaliyeti mi - Gerçek Bitcoin mi? Ünlü Yorumcu Cevapladı

Muhafazakâr yorumcu Mike Cernovich, geçtiğimiz günlerde farklı Bitcoin çatalları arasındaki dramatik bir iç savaşa katıldı.

Cernovich, Bitcoin SV'nin kendini Satoshi Nakamoto olduğunu ilan ettiği Craig Wright'ın umutsuzca inanmanızı istediği bir şey olduğunu söyleyerek, rastgele herhangi bir konuyla ilgili görüşlerini paylaşmayı vaat ettiği bir Twitter başlığında, Bitcoin SV'nin tam bir aldatmaca veya gerçek Bitcoin olabileceğini söylüyor.

Cernovich'in paylaşımı anında BSV topluluğunun tweet'leriyle dolup taşırken, bazıları da InfoWars ev sahibinin podcast'i üzerine Wright ile röportaj yapmayı düşünmesi gerektiğini öne sürdü.

Bir Bitcoin İç Savaşı

Bitcoin Satoshi Vision (BSV), 15 Kasım 2018’de gerçekleşen Bitcoin Cash’ten ayrılan blok zincirinin bir sonucu olarak yaratıldı. Yüksek ses getiren boşanmanın ardındaki asıl sebep Bitcoin bloğunun büyüklüğü - Bitcoin Cash kampı, Bitcoin Jesus tarafından yönetilen "Roger Ver", 32 MB büyüklüğünü korumak istedi, Wright ve kumar kralı Calvin Ayre, limiti 128 MB'a çıkarmaya karar verdi.

BSV topluluğu, Wright'ın, Bitcoin’in ölçeklenebilirliğini artırmak için bloğun boyutunu yavaş yavaş arttırmaya niyetli olduğuna inanıyor. Büyük bloklar daha fazla işlem saklayabilseler de, Bitcoin ağını merkezden uzaklaştırıyorlar, bu yüzden girişimin maksimum 2 MB büyüklüğünü korumak isteyen Bitcoin Core kampı tarafına şiddetle karşı çıktılar.

Cernovich'in kendisi bir Bitcoin savunucusu gibi görünüyor. Temmuz ayında, Trump'ın kriptoyu eleştirmesinin aslında lider kripto para birimi için olumlu bir şey olduğunu, çünkü Facebook'un Libra’sına da benzer bir saldırının gerçekleştirildiğini ifad ediyor.

BSV'nin 2019’daki Vahşi Yolculuğu

2019 yılının BSV için son derece çalkantılı olduğu ortaya çıktı. Wright'ın hukuki savaşlarından sonra, kripto para fiyatını yüzde 50'den fazla düşüren Binance ve Kraken'den delist edildiği görüldü. Bundan kısa bir süre sonra, büyük olasılıkla sahte haberlerden kaynaklanan birkaç şüpheli pump hareketinden sonra BSV ilk 10'a geri döndü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ