Bitcoin tahmincileri 2019 yılında da birbiri ardına tahminde bulunmaya devam ettiler.

Bitcoin Tahmininden Geri Durmayan İsimlerin BTC Fiyat Tahminleri

2019 yılı boğa ve ayı mevsiminin bir arada yaşandığı bir yıl oldu. Ancak yine de Bitcoin yılın sonu yaklaşırken karlı durumda.

Bitcoin üzerine tahmin yapanlar yine bu yıl da boş durmadılar. İşte bu isimler.

Thomas Lee

Fundstrat Kurucu Ortağı Thomas Lee, belki de en çok alıntı yapılan kripto para piyasası stratejisti. Lee, 2009 yılında Menkul Kıymetler Borsası boğalarını doğru şekilde tahmin ettikten sonra JPMorgan'dan ayrıldı. Bitcoin ayıları onu uyarmaya çalıştı ama Lee dinlemedi. Takipçilerine, Bitcoin’in kazancının tarihsel olarak yılın ilk 10 işlem gününden sonra geldiğini hatırlattı ve bu nedenle Bitcoin’in 25.000 dolarlık fiyatı elde etmek için bolca zamanı olduğunu söyledi. Lee, kendi rekoruna düşen maliyet ne olursa olsun, gerçeğe uygun değeri ve madencilik maliyeti dinamiğini kullanarak oluşacak fiyata inanıyor.

Michael Novogratz

Michael Novogratz, bu yılki piyasayı çok da doğru tahmin edemedi. 2018'de Bitcoin'in 40.000 $'a çıkacağına dair tahminlerde bulunuyordu. Kripto ayıları tahminleriyle dalga geçmeye devam etse de, asla gerçekleşmeyecek bir Bitcoin dip çağrısı yaparak kendini küçük düşürdü.

Novogratz’ın Bitcoin’in yeni yüksek değeri için 2020’ya yılına umutla baktığını görüyoruz.

Tim Draper

Girişim kapitalisti Tim Draper’ın 2022'ye kadar 250.000 $'lık BTC fiyatına ilişkin görüşünün gerçekleşmesi için hala vakti var, ancak 2019 yılı beklentileri pek de tutmadı. Tim Draper’ın söylediği tahminin takipçisi olacağız. Zira Draper’ın tahmininin gerçekleşmesi için Bitcoin fiyatının çok katlı yükselişler yapması gerekecek.

McAfee

John McAfee, Bitcoin’in 2020’nin sonunda 1 milyon dolara ulaşacağını vurguluyor.  McAfee, tahminlerine veya ilaçlarına ulaşmak için madencilik odaklı matematiksel bir model kullanıyor. Ancak onun bu aşırı değerli Bitcoin tahminin kripto para alanında çok gerçekçi  bulunmadığını özellikle ifade edelim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ