Piyasada çoğu zaman Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili olarak fiyat tahminlerinin yapıldığını görüyoruz.

Piyasada çoğu zaman Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili olarak fiyat tahminlerinin yapıldığını görüyoruz. Bu fiyat tahminlerinde kimi zaman isabet edildiği kimi zaman ise yapılan tahminlerin tutmadığı görülüyor.

Bitcoin piyasasında yer alan analistlerin fiyat tahminlerini açıklarken bunların dayandığı varsayımları açıklamaları gerekiyor. Çoğu zaman varsayımlar gerçekleşmeyince tahminlerde gerçekleşmemektedir.

Analistin yaptığı varsayımlar tuttuğu halde tahminler tutmamış ise işte o zaman doğru tahminin yapılmadığı anlaşılır. Tabi buradan karşımıza çok ilginç durumlar da çıkabilir.

Bitcoin’e ilişkin tahminlerin normal dönemlerde daha fazla tuttuğu görülmektedir. Kriz ve kaos dönemlerine gelindiğinde ise Bitcoin fiyatına dair tahminlerin daha az tuttuğuna şahit oluruz. Bu durumun temel nedeni normal dönemlerdeki varsayımların daha kolay hesaplanabilmesidir.

Bitcoin için hatırlarsınız. 2021 sonunda 122 bin dolarlık fiyat tahminleri yapılmıştır. Ancak geldiğimiz noktada bu tahminlerin gerçekleşmediğini görüyoruz.

Kimi zaman dış faktörler kimi zaman ise iç faktörler Bitcoin fiyatlarını etkilediği için tahminlerin her zaman tutması mümkün değil. Ancak yine de analistlerin analizlerine çok ihtiyacımız var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ