Finansal piyasalardaki panik hala nispeten gizleniyor ancak belirli rakamlar piyasanın çöküşle karşı karşıya olabileceğini düşündürmektedir.

Bitcoin Talebi Artabilir – İşte Ayrıntılar

Finansal piyasalardaki panik hala nispeten gizleniyor ancak belirli rakamlar piyasanın çöküşle karşı karşıya olabileceğini düşündürmektedir. Özellikle, 10 yıllık Hazine bonoları için tüm zamanların düşük getirisi, yatırımcıların gelecekle ilgili endişe duyduğunu göstermektedir. Sonuç olarak Bitcoin talebi artabilir.

Cuma kapanışta ürün % 0,667’ye düştü. Bu rakam, tahvilin 100 yılı aşkın tarihindeki en düşük seviyededir ve trader'ların zarara neden olabilecek özkaynak pozisyonlarından kaçtıklarına dair güçlü bir sinyaldir.

Tahvil getirileri fiyat ile ters orantılıdır. Başka bir deyişle, tahvil fiyatları yükseldiğinde getiri düşer. Artan tahvil fiyatları, sürüler halinde uzaya hareket eden yatırımcılardan kaynaklanmaktadır.

Tahvil getirileri çökse bile, küresel bankacılar giderek daha fazla endişe duymaktadır. Federal Rezerv, acil durum toplantısında faiz oranlarını düşürerek kayıpları azaltmak istedi.

Uluslararası olarak, merkez bankaları çok daha derin bir sorunla karşı karşıya. Geleneksel ekonomi faiz indirimlerinin likidite yaratacağını öne sürüyor. Ancak, pek çok banka zaten büyük bir ekonomik stres işareti olan sıfırın çok altına düştü.

Örneğin, Avrupa Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankası zaten sıfırın altında kıyaslama oranları belirlemiştir. İngiltere Merkez Bankası% 0.75'tir ve bu pozisyondan bir düşüş onları hiçbir araç kullanmamaya itecek.

Piyasada tüm bunlarla birlikte, Deutsche Bank’ın küresel para araştırması başkanı George Saravelos, politikaların başarısız olduğunu söylüyor.

“Politika hatası burada. Merkez bankasının krizle mücadele için yer olduğuna dair açıklamalarına katılmıyoruz. ”

İstikrar yaratma politikaları azalmaya devam ettikçe, piyasalar istikrar için hükümet dışı seçeneklere yönelecek. Tıpkı hiperinflasyonun ekonomileri ezdiği Zimbabve ve Venezuela'da olduğu gibi, tüketiciler Bitcoin'de finansal istikrar arayışındalar.

 Böyle bir hareket, kripto paraya olan talebi önemli ölçüde artıracaktır. Ayrıca, dünya para birimlerinin enflasyonu likidite ihtiyaçlarını karşılamak için arttıkça, Bitcoin’in arzı azalmaktadır. Artan talep ve azalan arz ile birlikte muhtemelen fiyat artışlarına neden olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ