Finansal Kurumlar muazzam miktarda BTCUSD satın alıyor. Bloomberg'in son raporu, kurumların piyasadaki arzı azalttığını gösteriyor.

Bitcoin Talebi Neden Aniden Yükseldi?

Finansal Kurumlar muazzam miktarda BTCUSD satın alıyor. Bloomberg'in son raporu, kurumların piyasadaki arzı azalttığını gösteriyor.

11 Mayıs üçüncü BTC yarılanmasının meydana geldiği tarihti.  Ödül, mayınlı blok başına 6.25 Bitcoin'e düştü. Dolaşımı azaltmak için bir yöntem bu.  Sonlu bir arz, talep yüksekse fiyatın yükselmesini sağlar.

Yarıya inmesinden bu yana, BTCUSD kripto paraları arasında gündemde kalmayı başardı. Yatırımcılar kafalarını ani düşüşlere sarmaya çalışıyor ve ani yükseliyor.

Kurumlar son zamanlarda çok miktarda BTC biriktiriyor

Çeşitli analist raporları kurumların bir Bitcoin satın alma çılgınlığı içinde olduğunu iddia ediyor. Grayscale Investment yeni bitcoinlerin yaklaşık % 25'ini satın aldı. Bu sayı 2019'un sonunda % 10'dan azdı.

JP Morgan gibi yatırım bankaları BTCUSD'ye çok dikkat ediyor. Bazı insanlar Goldman'ın BTCUSD hakkındaki görüşlerinin bile bir blöf olduğunu söylüyor.

Goldman Sachs, müşterilerine BTC'nin bir varlık sınıfı olarak görülmemesi gerektiğini bildirdi. İnsanların bir kısmı Goldman'ın bir blöfü olduğunu düşünüyor.

Bloomberg, Fed’in para basımının BTCUSD'yi çok daha yükseğe iteceğini düşünüyor

Merkez bankası tarafından alınan Kantitatif Hareket (QE) önlemleri, fiat para biriminin kullanılmasını gereksiz kılıyor. Yazdırma hızı, tasarruf edebileceğiniz miktardan çok daha yüksektir. Bu nedenle, Altın, Bitcoin, gümüş vb. Satın almak daha mantıklıdır.

BTCUSD günlük grafiği son düşüşleri ve artışları gösterir. Hiç kimse kısa vadede BTCUSD'nin yükselip yükselmeyeceğini tahmin edemez. Ancak, uzun vadeli ufku koruyarak yatırımlar yapılacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ