Melamed: "Bitcoin tarihinde çok önemli bir adım"

CME Group başkanlığından emekli Leo Melamed, kripto paraların altın ve geleneksel hisse senetleri ile birlikte yeni bir varlık sınıfı olmak için devam edeceğini tahmin ederek, Bitcoin'de yükselişi işaret etti.

Reuters ile yapılan röportajda, efsanevi finansal figür CME Group'un bu yıl Bitcoin vadeli sözleşmeleri başlatma planları hakkında konuştu. Melamed, düzenleyici kurallar çerçevesinde oynarken CME Grubunun Bitcoin'i genel kabul görmeye "hakim tutacağını" iddia etmeye devam etti.

Reuters'e, bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin yaklaşan lansmanını söyledi:

Bitcoin'in geleceği için çok önemli bir adım... Bunu kurallar çerçevesinde düzenli bir ticaret aracı haline getireceğiz.

Leo Melamed, başta biraz rahatsızlık duyduğunu ortaya koydu ancak 85 yaşındaki finansal öncüler kısa sürede şifreleme imkanı ve Uluslararası Para Fonu (IMM) vadeli döviz ticareti arasındaki benzerlikleri gördüler. CME'nin başkanı olarak CME'nin dört büyük bölümünü 1972'de açtı. Artık, Blockchain teknolojisine dayalı yeni bir varlık sınıfını temsil olacak.

Leo Melamed, sözlerine şu şekilde devam etti:

1970'lerdeki dünya para ticaretine geçerli bir finansal araç olarak hiçbir zaman bakmadım. Ben hala inanmaktan değil, daha fazla şey öğrenmekten (sabırlılara) yanayım.

CME Group'un geçen hafta yayınladığı duyurudan bu yana dünyanın en büyük borsa kullanıcısının desteğiyle parlayan bitcoin fiyatları 7,500 doları aştı.

Leo Melamed'in Bitcoin yelpazesine bakış açısı, Bitcoin'i Eylül ayında " sahtekarlık " olarak adlandıran JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon'ın aksine belirgin bir şekilde zıtlık içindedir.

Melutar Reuters tarafından bildirilen ifadelerde Leo Melamed şunları da sözlerine ekledi:

Hayatım bambaşka bir teknoloji ile inşa edildi. Teknolojiye hiçbir zaman hayır demedim. Teknolojiye hayır diyen insanlar genellikle kaybetti. Ben yine de inanan, en azından değişikliği inceleyen aynı adamım. Bitcoin'in temsil ettiği şey de budur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ