Kripto topluluğu Twitter CEO'su Jack Dorsey'den ilk Bitcoin alıcısı olan Hal Finney'nin hesabını silmemesini istedi

Bitcoin Tarihinin Bir Parçası Twitter Tarafından Silinecek, Kripto Topluluğu Jack Dorsey

Kripto topluluğu Twitter CEO'su Jack Dorsey'den ilk Bitcoin alıcısı olan Hal Finney'nin hesabını silmemesini istedi.

Hesapların Silinmesi

Sosyal Medya devi Twitter kısa süre sonra altı aydan fazla aktif olmayan tüm hesapları temizlemeyi planlıyor. Bu şekilde, şirket kullanıcı adlarını serbest bırakmaya yardımcı olacak.

Milyonlarca Twitter hesabının silinmesi bekleniyor ve bunlardan birinin de Bitcoin’in ilk alıcısı olarak bilinen önde gelen kriptografi yazarı Hal Finney'e ait olması bekleniyor. Evet, ilk işlemi belirsiz Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto'dan başkası almadı.

Vücudu ALS ile uzun süre devam eden bir savaş nedeniyle felç olduktan sonra bile, Finney Bitcoin ile ilgili tartışmalarda aktif rol almaya devam etti. Finney 2014 yılında öldü ve ailesi tüm Bitcoin meraklılarının bağışlarını efsanevi geliştiricinin vücudunu cryonically dondurmak için harcamaya karar verdi.

Yeniden Tweet

Kanı kriyojenik kimyasallarla değiştirilen Finney, yakında ölü halden uyanabilir ve Twitter'daki dünyaca ünlü kripto para biriminin ilk adımı olan "Koşu bitcoin" tweetini görebilir. Casa CT’su  Jameson Lopp, Jack Dorsey'in Finney'nin hesabını "geri döndüğü zaman" geri isteyebileceği için hatırlamasını istiyor.

Dorsey'in gerçekten de bir istisna yapması oldukça olası. Twitter patronu kripto para ekosistemine açık kaynak katkıları üzerinde çalışmak üzere kendi kripto ekibini toplayan dev bir Bitcoin savunucusu. Buna ek olarak, haftalık bazda yaklaşık 10 bin dolar değerinde BTC satın alıyor ve Bitcoin'in küresel internet para birimi olmasını bekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ