Bitcoin Ocak ayında yükseliş eğiliminde kapandı ve yüzde 30 fiyat artışı ile ayı sonlandırdı. Bu, takip edilmesi gereken büyük bir yıl için olumlu bir ton oluştururken diğer altcoinler için de bir olumlu hava söz konusu.

Bitcoin Tek Kazanan Değil: Litecoin, BNB, BCH ve Diğer Altcoinler Erken Bir Başlangıç ​​Sergiliyor

Bitcoin Ocak ayında yükseliş eğiliminde kapandı ve yüzde 30 fiyat artışı ile ayı sonlandırdı. Bu, takip edilmesi gereken büyük bir yıl için olumlu bir ton oluştururken diğer altcoinler için de bir olumlu hava söz konusu.

Arcane Research'ün son raporuna göre, orta büyüklükteki kripto para birimleri, yani 2-10 milyon dolar arasında piyasa değeri olan projeler, bir önceki ayın en büyük fiyat artışını gördü. Unutulmaması gereken, Bitcoin'in katlandığı büyük bir boğa ayına rağmen, kripto pazarındaki büyük değere sahip [10 milyar dolar + piyasa değeri] ve küçük değere sahip [2 milyar dolarlık piyasa değerinden düşük] para birimleriyle karşılaştırıldığında bu durumun yatırımcı için harika bir durum olduğu.

Geçen hafta, Bitcoin 9.000 doların üzerinde konsolide etti ve iki önemli şeyi kanıtladı. İlk olarak, Bitcoin, Haziran 2019'dan bu yana 9.000 doların altında kilitlenen bir düşüş kanalını kırdı ve Çin'in blok zincirini benimsemesi ve kripto çöküşü devam etmesi nedeniyle 2019'un 4. çeyreğinde sadece kısa çatışmalar yaşadı. İkincisi, eğilim Bitcoin'in 200 günlük hareketli ortalamasının üzerinde hareket ettiğini gördü, bu da başka bir işaret.

Orta büyüklükteki kripto para birimleri sadece yükselmekle kalmadı, aynı zamanda büyük zaman kazandı. Raporda, bu kripto para birimlerinin 2020'nin ilk 30 gününde yüzde 62 oranında bir fiyat artışı gördüğü belirtildi. Önde gelen kripto analitik izleyicisi CoinMarketCap, orta seviye aralığında yer alan altı kripto parayı listeledi: Binance Coin [BNB], Bitcoin Cash [BCH] , Bitcoin SV [BSV], EOS, Litecoin [LTC] ve stablecoin Tether [USDT].

Söz konusu altı koinden Binance ve Ethereum, kendi değişim ve ağları için bir takım gelişmeler nedeniyle ayda yüzde 42'nin üzerinde bir artış gösterdi.

Piyasadaki küçük değerli kripto para birimleri arasında, rapor Dash ve IOTA için önemli bir artış kaydetti, ikisi de yüzde 9,8 ve yüzde 14,8 oranında artış gösterdi. En çok kaybedenler, pazardaki en büyük ikinci altcoini içeriyordu, XRP değerinin yüzde 5,9'unu kaybederken, Çin merkezli kripto NEM [XEM] yüzde 10,6 düştü.

 Bakalım Şubat ayı hangi sürprizlerle sonuçlanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ