Yatay piyasa devam edecek mi?

Merhaba arkadaşlar birkaç gündür yatay piyasanın hakim olduğu Bitcoin fiyatları nereye doğru gidecek gelin teknik analiz ile bakalım;

Logaritmik ölçekte çizmiş olduğum ve kapanış fiyatlarına göre değerlendirdiğim çizgi grafik üzerinden çizdiğimiz düşen trend çizgilerinden 1 tanesi kırılmak üzere eğer ki yakın olan düşüş trendi kırılırsa bu seferde hareket alanımız yukarı yönde iki kanal arasında devam edip amacı ana düşen trend çizgisini kırmak olacaktır. Fakat ben bu kadar kısa bir zaman içerisinde bu ana düşen kanalın kırılacağına inanmıyorum. Sebepleri ise düşen işlem hacimleri artışlarda yaşanan kısa ve hacimsiz pumplar ve sürekli bir dump yapılması gibi nedenlerden dolayı ben bir artış göremiyorum evet 6700$ dan 8450$ civarına kadar yükseldik fakat bu bir yükselişmiydi? Yoksa fiyat skalası değişikliğimiydi madem yükseldik neden işlem hacimleri vasat durumda yada neden yatay piyasaya girmiş durumdayız? Sorularını sormadan edemiyorum.

Heiken Ashi mumlarına göre yorumlarsak zaten dünde belirttiğimiz gibi Tom Demark Count indikatörününde bize bahsettiği üzere yavaş yavaş dönüş sinyalleri almaya başladık evet bir düzeltme kapıda fakat bu düzeltme nekadar derin olacak yada nekadar sürecek belli değil fakat azalan işlem hacimleriyle birlikte olacak hacimli hareketlerin sert olacağı bir kesin. 6700$ dan 8450$ seviyelerine geldiğimiz kısa süreli rallide zaten bu sert hareketi yaşadık. Evet Bitcoin arka arkaya günlerce ve haftalarca düşüş yaşadıktan sonra azda olsa bir toparlanma yaşadı bu uzun süredir beklediğimiz bir toparlanma süreciydi ve sanırım sonuna geldik artık buradan sonra fazla seçenekte kalmış durumda değil arkadaşlar. İşlem hacimlerine göre ben piyasadaki güvensizlik ortamının devam edeceğini ve kısada olsa yoğun bir satış baskısı göreceğimizi düşünmekteyim fakat sonrasında güzel artışlar işlem hacimlerininde desteğiyle görebiliriz.

Rsi değerimiz henüz aşağıya kırılmış durumda değil ve yatay bir seyirde devam ediyor tabi ki bu durumun devam etmesi halinde olumlu düşünebiliriz, çünkü alışların devam ettiğini ve ilginin azalmadığı anlamına gelecektir.

Stoc RSI değerimiz ise tepe noktasında kesişmesini yapmış ve aşağıya doğru yönünü tayin etmekte nereye kadar gider yada nereden sonra döner bunu tahmin etmek güç fakat diyebileceğimiz tek bir durum var eğer aşırı satış bölgesine gelirse alım yapılabilir.

MACD kısa vadeli ortalaması ise yönünü aşağıya çevirerek yakın gelecekte bir sat sinyali vermeye hazırlanıyor sat sinyalini aldıktan sonra elimizdeki Bitcoinleri çıkartmanın pek bir manası olmayacağı gibi sat sinyalini tahmin ederek elimizden cıkartırsak bu bize daha faydalı bir pozisyon sağlayacaktır. Tabi ki buradan satış sinyalinin gelip gelmeyeceğini bilmemiz güç fakat gidiş hat bu şekilde devam ederse bir sat sinyalini göreceğimizi Vortex indikatörümüzde göstermekte kırmızı ve mavi çizgi kesiştiğinde satış sinyali gelmiş olacak ve umarım ozamana kadar çok geç olmaz.

Piyasadaki bu solgun durumun sorumluları balinalar şuan ne yapmakta acaba herkesin yatırım yapmak için can attığı ve iyi gelirler sağlayan kripto para dünyasını felç etmiş durumdalar. Umarım yakın zamanda bu durumlar tekrardan düzelerek bir şekilde insanlar tekrardan kazanç sağlayama başlarlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ