Mart Ayı Kapanışı bu gece olacak ayakta olmakta fayda var. (Kapanış Saat 03.00)

Merhaba, dünden bu yana fiyatlarda biraz hareketlenme oldu zaten dünde belirtmiştik. Açıklamamızda bu şekildeydi;

Aslında tamda olarak bu çıkışı yaşadığımızı düşünmekteyim. 6550$ seviyelerinden 7200$ seviyelerine kadar bir zıplama gördük. Aslında çok güzel bir oranda artış gösterdik tabi ki en tepeyi ve en dibi yakalamak neredeyse imkansızdır.

Bugün hacimleri izledim ve müsait olamadığım için paylaşımım biraz geçikti bu yüzden kusura bakmayın lütfen. Bu paylaşımların sizlere faydalı olduğunu düşünüyorsanız başka arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Amacımız zaten kesinlikle bu tarz teknik analizlerden bir gelir elde etmek olmadığı gibi insanları bilgilendirerek kripto para yatırımcılarının zarar görmemesini sağlamaktır. Elimizden geldiğince paylaşım yapıp önlem almanızı sağlamak istiyorum fakat en son karar gene sizindir ben de hata yapabilme potansiyeline sahibim çünkü teknik analizler geleceği göstermez sadece geleceği tahmin edebilmeniz için fikir verebilir. 

Neyse çok uzatmadan analizimize geçelim isterseniz bu arada verdiğiniz destekler için teşekkür ederim. İstek analizlerini olursa yayınlayacağım.

Ay sonu bugün yeni bir ay demek yeni bir sayfa demek ve yeni ay gelmeden ne durumdayız isterseniz aylık grafikten bakmaya başlayalım;

Arkadaşlar tom demark sayım serilerini görüyorsunuz grafikte ve bu sayım serileri kendini 1-9 arasında tamamlar ve sonra trend dönmüyorsa ve eski trend devam etmek istiyorsa negatif bir mum verir yani sayımı durdurur sonrasında devam eden trend ile tekrardan sayıma başlar. Yani Bitcoin 2015 temmuz ayından beri yükseliş trendinde her bir ay bir mum tarafından temsil edilmekte. Gördüğünüz gibi sürekli yeşil seriler olarak yolumuza devam etmişiz. Aslında biz bu trendin düzeltmesini yaşamaktayız. Şuanda gördüğünüz gibi Şubat ayında nötr bir mum olarak eski yükseliş trendimiz bitmiş ve Kırmızı 1 mumu olarakta düşüş trendinin başladığının onayını almış bulunuyoruz. Yani artık tam olarak Bear Market içerisindeyiz. 

Belirtmem gerekir ki, bu durum 9 muma kadar sayacağız ve düşüş devam edecek anlamına gelmiyor tabi ki, bunun anlamı şuan içinde bulunduğumuz düşüş trendi onaylandı fakat Nisan ayında nötr bir mum alırsak ve Mayıs ayında yeşil 1 alabilirsek önümüz açık demektir. Fakat bu gelişmelerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini süreci takip ettikçe zaten göreceğiz.

Birde Heiken Ashi yorumuna bakalım isterseniz;

Heiken Ashi ise kararsız mumlar vererek alış sinyali vermemiş henüz ve bu mum analizine göre tetikte olmamız gerektiğini işlerin kötüye gidebileceğini söylemekte. Tabi ki, hacim artışı olabilirse alacağımız mum yeşil bir karasız mum olabilir Nisan ayı içinde.

Günlük grafikte dünde zaten yeterince düştüğümüzü dile getirmiştik. Bu yükseliş normal bir zıplama yani hadi burası dip koşun koşun arkasından bakmayalım yükselişi olduğunu düşünmüyorum. Neden peki böyle düşünmüyorum onuda açıklayayım sizlere.

Birinci sebep market hacminde bir artış görmüyorum. Yani madem burası dip nerede bu hacimli alımlar? yada madem burası dip neden sabahtan beri yükselemiyoruz? Kişisel olarak Bitcoin'in +%25 yükseldiğine bizzat şahit olmuş biriyim ve bu bir günden kısa sürede olmuştu. Ama durumlarda bir karışıklık var galiba.

Heiken Ashi henüz kararsız bir mum üretmediği ve şuan günlük kapanış yapmadığımız için hala düşüş trendindeyiz demek yanlış olmaz.

Günlük mum sürekli yeşilde kaldı geceden beri fakat ters giden durum bu fiyatların hacimsiz yükselmesi ve yükseliş sonrasında hacimli satışların gelmesiydi. Şuan mum formasyonu "Doji Grave Stone" mumuna dönmeye çalışıyor ve biz bu formasyonu ilk 11.780$ da yaşamıştık. Dikkatli olunmasında fayda var. Günlük mum takip edilmelidir.

Karşımıza direnç ve destek olarak çıkacak bölgeleri teker teker gösterdim bu seviyelerden al-sat yapmaya niyetiniz var ise ki ben önermiyorum. Dikkatli olmanızda fayda var arkadaşlar acele ve panik işlem yapmayın.

Birde İndikatörlere bakalım isterseniz;

RSI orta kanalın altına dönmekten son anda vazgeçmiş ve Stochastic RSI daki kısa vadeli ortalama uzun vadeli ortalamayı kesmek üzere bu sinyaller bu geceki kapanış ve yarınki tepki ile alım sinyali olarak değerlendirilebilir fakat en önemlisi hacim desteği varmı yokmu asıl teyit oradan alınmalıdır.

Aslında tatmin edici seviye (benim için) olmasada hacimli alımlar gerçekleşmiş tabi ki sonra hacimli satışlarda olmuş dediğim gibi bugünü takip etmekte fayda var arkadaşlar. Bir çıkış yaşamamız gerektiğini düşünüyorum fakat sonrasında gelen tepki gene aynı olursa bu sefer düşüş daha derin olacaktır. 

İyi günler bol kazançlar dilerim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ