Son zamanlarda sıklıkla dillendirilen bir iddia var. Bitcoin teknoloji hisseleri il birlikte hareket ediyor.

Son zamanlarda sıklıkla dillendirilen bir iddia var. Bitcoin teknoloji hisseleri il birlikte hareket ediyor. Peki bu durum gerçekten böyle mi? Yoksa bu korelasyon sadece bir rastlantıdan mı ibaret?

Kripto para birimlerinde yön arayışının devam ettiği bir aşamayı hep birlikte yaşıyoruz. Uzmanların değerlendirmelerine bakıldığında Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimlerinin borsalarla birlikte hareket ettiği yorumları yapılıyor.

8 Kasım tarihinde 67,789 dolar ile zirve seviyesini gören Bitcoin’de meydana gelen kaybı irili ufaklı hareketler görülse de devam etti. Bu aşamada çarpıcı bir yorum BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes’Ten geldi.

Hayes’e göre Bitcoin’in teknoloji hisseleriyle korelasyonu zirveye ulaşmış durumda. Böyle bir paralelliğin tehlikeli olduğuna dikkat çeken Hayes’e göre Bitcoin 30 bin dolar seviyelerine kadar geri çekilebilir.

Hisse senetleriyle birlikte hareketin sadece Bitcoin’e has olmadığının altını çizen Hayes, Ethereum’un da Haziran ortalarına kadar 2.500 dolar seviyelerine çekilebileceğine işaret ediyor.

Korku senaryoları ile tanınan bir isim olan Hayes, Bitcoin ve Ethereum’un FED harekete geçmeden ve para politikasını daha sıkılaştırmadan önce dibi göreceğini ifade ediyor.

Arthur Hayes’in geçmişinin birçok isabetsiz yorumla dolu olduğunu belirtmekte fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ