BTC ve ETH iki haftanın en yüksek fiyatlarına çıkarak kripto piyasasının toparlanmasına yol açtı.

Bitcoin Tekrar 17.000 Doların Üzerine, Ethereum 1.250 Doların Üzerine Çıktı

BTC ve ETH iki haftanın en yüksek fiyatlarına çıkarak kripto piyasasının toparlanmasına yol açtı. Analistler yine de yeni dip seviyelerin beklenebileceği konusunda uyardılar.

Pazar lideri iki kripto para birimi, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH), hafta boyunca yükseliş eğilimi gösterdi. BTC 17.000 doları, ETH ise iki hafta içinde ilk kez 1.250 doları aştı ve BTC 8 Kasım'dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu aynı zamanda, toplam kripto para birimi piyasa kapitalizasyonunun son yedi gün içinde yüzde 2 artışla tekrar 900 milyar doların üzerine çıktığını gördü. Bir CNBC raporuna göre, ralli, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell'ın Aralık ayında daha küçük faiz artırımlarının başlayabileceğini doğrulayan yorumları tarafından körüklendi. Dedi ki:

Faiz artışlarının hızını yumuşatma zamanı, Aralık toplantısından hemen önce gelebilir.”

Fed, ABD'nin yaşadığı 40 yıllık yüksek enflasyonu dizginleme mücadelesinde 2022'de şimdiye kadar dört kez faiz oranlarını 0,75 puan artırdı. Rapor, Fed'in yılın son ayında 0,5 puanlık bir oran artışı uygulamaya devam etmesi durumunda kripto piyasasında daha fazla fiyat artışı öngörüyor.

CNBC ayrıca rallinin, FTX'in çöküşünün ardından gelen güçlü yatırımcı güveninden büyük olasılıkla bir toparlanma olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, şirketler hala çöküşün bulaştığını bildirdiğinden, tüm analistler kripto piyasası fiyat rallisinin devam edeceğinden emin değil.

Analist, Sahte Bir Ralli Konusunda Uyardı

Piyasa yükselişi olumlu görünse de, tüm analistler bunun sürdürülebilir olduğuna ikna olmadı. Kripto borsası Luno'da kurumsal gelişim ve uluslararası başkan yardımcısı Vijay Ayyar, CNBC'ye verdiği demeçte, son rallinin muhtemelen "aşırı kaldıraçlı kısa pozisyonların" bir sonucu olduğunu söyledi.

Rallinin bir düşüş testi olduğunu ve BTC fiyatının 17.000 $ direncine ulaştığını ve muhtemelen oradan daha da düşeceğini ekledi. BTC korku ve açgözlülük endeksinden gelen piyasa duyarlılığı verileri hala aşırı düşüş duyguları sergilediğinden, daha geniş kripto piyasası bu görüşü paylaşıyor gibi görünüyor.

Tahmine rağmen, kripto piyasası yükseliş dalgasını sürmeye devam etti. BTC, yazı yazılırken son 24 saatte %1,34 artışla yaklaşık 17.108 dolardan işlem görüyordu. Benzer şekilde, ETH son 24 saatte %1,23 arttı ve bu yazı yazılırken 1.283 dolardan işlem görüyor.

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında yer alan diğer kripto paraların durumu. Son gün% 0,5 ila% 5'in üzerinde kazançlar elde ederek büyük ölçüde yeşil renkte işlem görüyorlar. Polygon (MATIC), bu yazı yazılırken %5,57'lik bir fiyat artışını perçinleyerek gün içindeki en büyük kazancı kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ