Bitcoin ticareti Çinde yakın zamanda tekrar başlayabilir

Bu yıl Çin'de yapılan en önemli konferans olan "Çin Komünist Partisi 19. Ulusal Kongresi" 24 Ekim'de sona erdi. Konferansın sona ermesiyle bazı geçici düzenlemeler ve politikalar da iptal edildi. Düzenlemeler arasında, "Bitcoin ticaretinin Çin'de kapatılması" da tartışılan konulardan biriydi.

28 Ekim'de, kripto para ticaret platformu (borsası) olan ZB.com(ben ulaşamadım ama), tüm ticaret işlevlerinin 1 Kasım'dan itibaren kullanıma sunulacağını açıkladı. Kullanıcılar hesaplara üye olabilir ve şuan para yatırabilir.

Platform, anakara Çin de olanlar da dahil olmak üzere tüm dünyadaki insanların platformda alışveriş yapabileceğini ve ticaret yapabileceğini iddia ediyor. Web sitesinin dilleri Çince ve İngilizce olacakmış. Bununla birlikte, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik düzenlemenin geçersiz olduğunu belirtmek için çok erken. Belki platform, hükümet tarafından yakında kapatılacaktır. Bununla birlikte, Çin hükümetinin platformun arkasında olduğunu söyleyen insanlar var.

Şimdilik, kimse 1 Kasım'dan sonra ne olacağını tam olarak bilmiyor. Çinli Bitcoin yatırımcılarının daha kolay çalışması için iyi bir haber. Bitcoin ticaret platformlarının Çin'de kapatılmasından bu yana, insanlar Alibaba Group, Wechat sohbet grubu ve QQ sohbet grubuna ait olan eBay'in Çin versiyonu olan Taobao aracılığıyla Bitcoin ticaretine başladı. Çinli Bitcoin al/satçıları arasında çevrimdışı al/sat işlemleri popüler hale geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ