Hafızadaki en kaotik ticaret haftalarından sonra, ABD piyasaları birkaç gün boyunca oldukça zor bir şekilde toplandı. O kadar zor ki, Wall Street Journal yeni bir boğa piyasası ilan etmek için acele etti.

Bitcoin Topluluğu WSJ’nin Boğa Piyasası Taleplerine Alay Ederek Karşılık Verdi

Hafızadaki en kaotik ticaret haftalarından sonra, ABD piyasaları birkaç gün boyunca oldukça zor bir şekilde toplandı. O kadar zor ki, Wall Street Journal yeni bir boğa piyasası ilan etmek için acele etti.

Mevcut küresel ekonominin durumu göz önüne alındığında, Bitcoin ve daha geniş kripto para birimi endüstrisinden birçok kişi sansasyonalizme yönelik yayını hızlı bir şekilde isimlendirdi. Bunlardan biri, ABD pazarlarının artık “at gübresi” olması yönünde öneri sundu.

3 Milyon İşsiz Kulağa Boğa Gelmiyor…

Son günlerde, ABD pazarları, koronavirüs küresel salgınının bir sonucu olarak maruz kaldıkları anıtsal kayıpların bir kısmını geri çekti. Cuma gününden önce, küresel hisse fiyatları üç gün boyunca arttı - Şubat ortasından bu yana ilk defa.

Yerel düşük seviyeden bu yana, neredeyse iki haftalık bir ayı piyasasında olan Dow Jones Sanayi Ortalaması yaklaşık yüzde 21'lik bir kazanç kaydetti. Bu, Wall Street Journal'ı bir boğa piyasası olarak tanımlamasını istedi.

Yüzde hareketleri ile ifade doğrudur. Bununla birlikte, fiyat değişimleri için zemin, iddiayı oldukça şüpheli hissettiriyor.

Şubat ayının ortalarından bu yana, Dow bu ay tek bir günde yüzde 20'den fazla düşerek ayı piyasası bölgesine girdi. Muhtemelen ABD'nin benzeri görülmemiş ekonomik teşvik programı tarafından başlatılan son artışlar, bir boğa piyasasının popüler tanımını kabul ediyor.

Bununla birlikte, kısa süre önce koronavirüsün ABD iş piyasasında yarattığı katliam hakkında rapor verildi. Salgın nedeniyle 14 milyondan fazla işten çıkarıldı ve sadece geçen hafta 3,28 milyon işsizlik ödeneği taleplerini kırdı.

Ayrıca son saatlerde ABD, ülkede resmi olarak Çin'den daha fazla koronavirüs vakası kaydetti. Amerika Birleşik Devletleri artık gezegende en fazla sayıda enfeksiyona sahip. [CNN] Başkan Donald Trump, bu istatistiği ABD'nin hızlı test programının göstergesi olarak nitelendirdi ve başka bir şey yapmadı.

Milyonlarca insan evden çalışıyorken, pandemiden kaynaklanan sorunlara gerçek bir son vermiyor ve “kilitlenme” önlemlerini uygulayan daha fazla ülke, verilen hasarın ne kadar kalıcı olacağını söylemiyor. Şu anda, duygu yükselişten başka bir şey hissetmiyor.

Bitcoin Endüstrisi Boğa Kokuyor…

Birçok Bitcoin endüstrisi gözlemcisi The Wall Street Journal’ın sansasyonel çağrısını hemen isimlendirdi. Swan Bitcoin’in CEO’su Yan Pritzker hemen hemen her sektördeki büyük kapanmalara dikkat çekti ve yükselen işsizlik oranı daha da yükselmeye hazırdı. Süreci şmyle isimlendirdi:

"Tam ve mutlak at gübresi."

Pritzker, her bir ABD vergi mükellefinin 1.200 dolar aldığını görecek olan büyük teşvik çabalarına işaret ediyor. Paranın “yazdırılması” nı işe yaramaz olduğunu belirtiyor ve Bitcoin'in bu deneme zamanlarında ekonomik bir cankurtaran salgını olarak hizmet edebileceğini öne sürüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ