Bitcoin fiyatı hala 35.000 doların çok altında kaldı, ancak fiyatları 30.000 doların altına çekmeye yönelik her türlü girişim dakikalar içinde satın alındı.

Bitcoin fiyatı hala 35.000 doların çok altında kaldı, ancak fiyatları 30.000 doların altına çekmeye yönelik her türlü girişim dakikalar içinde satın alındı. Sonunda, bir taraf kırılmak zorunda kalacak ve bir trend göstergesine göre boğaların lehine olabilir.

Bir trendin gücünü ölçen araç, daha baskın yüksek zaman dilimli boğa trendinin bitmeye yakın olmadığını ve tarihin tekrar etmesi durumunda muazzam bir yükselişe yol açabileceğini öne sürüyor.

Teknik Analiz 101: Ortalama Yön İndeksi Nasıl Okunur

Ortalama Yön Endeksi, J. Welles Wilder Jr. tarafından oluşturulan Göreceli Güç Endeksi veya Parabolik SAR gibi diğer araçlardan bazıları kadar popüler değil - burada son zamanlarda geniş olarak ele alınan iki gösterge.

Her aracın benzersiz bir kullanımı vardır ve ADX, trend olan bir varlığın gücünü ölçmek için tasarlanmıştır - örneğin Bitcoin. ADX, yaygın olarak, bir DI+ ve DI- göstergesinden oluşan bir Yönlü Hareket İndeksi ile birlikte sunulur.

Negatif yön göstergesi ve pozitif yön göstergesi, analistlere piyasanın hangi tarafının momentumu kontrol ettiğini söyler - ayılar veya boğalar. Esasen, yeşil çizgi kırmızının üzerindeyse, boğalar sorumlu olur ve bunun tersi de geçerlidir.

ADX'in kendisini okumak biraz farklıdır. Okuma ne kadar yüksek olursa, eğilim o kadar güçlü olur. 20'lik bir okumanın altına düşme, belirgin bir trend eksikliği olduğunu veya başka bir deyişle trendin sona erdiğini gösterir. Bu bilgiyle donanmış olarak, şu anda Bitcoin'de olup bitenler için her şeyin nasıl geçerli olduğu aşağıda açıklanmıştır.

ADX, Bitcoin Boğa Trendi Hakkında Ne Diyor?

Yukarıdaki grafik, ayılar şimdilik üstünlük kazanmış olsa bile haftalık boğa trendinin hiç bitmediğini gösteriyor. İncelikteki daha büyük boğa eğilimi ile, boğaların henüz tamamen sona ermesini önleme şansı var. Boğa trendinin sona erdiğinin geçmişteki örnekleri daha belirgindi ve önemli bir aşağı yönlü düşüşe neden oldu.

Piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi şimdiden keskin bir düşüş yaşadı, ancak satış birkaç haftadır 30.000 dolarda durdu.

Daha düşük zaman dilimlerine geçiş yapan yukarıdaki grafik, kısa vadeli ayı eğiliminin henüz bitmediğini ve kriptopiyasasının dibe (yeşil kutu) yerleştirmek için birkaç ay daha harcayabileceğini gösteriyor.

20'nin altına düşen ADX, kısa vadeli boğa dürtüsünün sonunu açıkça işaret etti ve ayı trendinin sonuçlanması için 20'nin altına bir düşüş gerekli olabilir.

Daha da uzaklaştırmak, en sarsılmış boğalara bile daha fazla güven vermelidir. Aylık zaman dilimlerinde, ayıların en iyi kripto para birimiyle hiç şansı olmadı.

ADX, trendin gücünün 2017 boğa piyasasının en yüksek noktasına yakın bir yere ulaşmadığını ve yalnızca bir sonraki toparlanma ile başlayabileceğini söylüyor. 2016'da beyaz kutuyu takip eden düşükten, devam eden bir %3900 daha sonuçlandı.

Kripto için sırada olan bu olabilir mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ