Bitcoin'deki "rahatlama" rallisinde daha derin bir geri çekilmenin tam zamanı, ancak 28.000 dolarlık yukarı yönlü hedefler masada kalmaya devam ediyor.

Bitcoin ( BTC ), BTC/USD'nin birkaç ayın en yüksek seviyelerini yeniden test etmeye çalıştığı için yeni analizler, Bitcoin'in (BTC) hala 20.000$'a geri döneceği konusunda uyarıyor. 

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

20.700 $'da geçersiz kılma için dip satın alma seti

Elde edilen veriler, BTC/USD'nin 13 Ağustos'ta 25.000$'a doğru ikinci bir yükseliş gerçekleştirdiğini ve şimdiye kadar reddedildiğini gösterdi.

Parite bir gecede 1.300 dolardan fazla kazanmıştı, ancak boğaların kritik direncin yakınında tekrar momentumu tükenirken, çok az kişi daha derin bir düşüşten kaçınmak için Bitcoin konusunda iyimserdi.

Crypto'nun popüler ticaret hesabı Il Capo, Twitter takipçilerine "Erken şortları rektlemek için son bir zirve" dedi.

Benzer şekilde temkinli olan diğer tüccar Jibon, herhangi bir trend dönüşünü dışlamak için beklemeyi ve spot fiyattan "daha yüksek satın almayı" bile tercih edeceğini söyledi.

Daha fazla yükseliş, 20.700 $ kırılmadığı sürece herhangi bir düzeltmenin hala yükseliş olacağını savunan Credible Crypto ticaret hesabıydı.

"Rölyef beklenenden çok daha fazla arttı, ancak yerel zirvelerin sıvı alımı gibi görünüyor ve yine de 28k+'a devam etmeden önce yeşile doğru bir hareketin en mantıklı olduğunu düşünüyorum" dedi .

İşleri daha net hale getirmek için grafiği biraz temizledim. O zamana kadar 20.7k'da geçersizlik, herhangi bir düşüşte yukarı yönlü.

BTC/USD açıklamalı grafik.

Crypto Tony, "Yüksek aralığın üzerinde kaldığımız sürece 27.000 - 28.000 dolarlık yüksek 20'leri hedefliyoruz," diye ekledi Crypto Tony, haftanın başlarından itibaren önemli bir destek seviyesi olan 24.500$ ile bir stratejiye devam ediyor.

Ethereum, 11 haftalık aradan sonra 2.000 dolara geri döndü

Bu arada altcoinlerde, Mayıs ayından bu yana ilk kez ETH/USD'yi 2.000 doların üzerine çıkaran bir gecelik yükselişin ardından sürücü koltuğunda Ether ( ETH ) vardı.

Şu ana kadar 2.020$'da parite, 23 Mayıs'tan bu yana en iyi performansını elde ederek, yazı yazılırken en yüksek seviyelerine yakın bir yerde konsolide olmaya çalışıyor. 

ETH/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Zincir içi analist Material Scientist, ETH boğaları için henüz en kötüsünün gelmediğini ima ederken, CoinMarketCap verilerine göre Ethereum'un kripto pazar payı yine de %20'yi geçerken, Bitcoin'in payı %40'ın altına düştü .

Bitcoin hakimiyeti 1 haftalık mum grafiği. Kaynak: TradingView

Bu ay Haziran 2021'den bu yana herhangi bir zamanda olduğundan daha güçlü bir sinyalle "alt sezon" başlangıcı olarak adlandırılan özel bir gösterge.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ