Bitcoin (BTC), bu hafta üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve son birkaç haftayı karakterize eden hızlı ve dik bir fiyat artışının doruk noktasına ulaştı.

Bitcoin (BTC), bu hafta üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve son birkaç haftayı karakterize eden hızlı ve dik bir fiyat artışının doruk noktasına ulaştı. Kripto para birimi 29 Mart Salı günü 47.800$ seviyesinin altına düşmeden önce 48.070$'a ulaştı, ancak yine de 24 Ocak'ta işlem gördüğü 33.496$'dan yaklaşık %35 daha yüksek.

CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, Bitcoin fiyatının 47.730 dolar olduğu 1 Ocak'ta bir önceki yüksek seviyeydi. Yayınlandığı tarihte, dünyanın amiral gemisi dijital varlığı, son 24 saatte %1,31, önceki hafta %11,98 ve geçen ay %21,81 artarak 47,567 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin yıldan bugüne fiyat tablosu

Türkiye'de Rusya-Ukrayna müzakereleri başladığında Ukrayna kripto bağışları 100 milyon doları aştı.Teknikler, Bitcoin'in yakında 50.000 doların üzerine çıkabileceğini öne sürüyor.Bitcoin, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinden bu yana farklı bir güç göstererek %35 arttı.

Bu kazanımlarla Bitcoin, son birkaç ayda işlem gördüğü 35.000 – 45.000 dolarlık dar ticaret aralığından başarılı bir şekilde çıkmayı ve kripto para birimleri için kapsamlı bir rallinin ortasında bu yılın kayıplarını silmeyi başardı.

Bitcoin Piyasa Değeri Takip Ediyor

Bitcoin'in artan değeri, kripto para biriminin piyasa değerini artırmanın yanı sıra diğer önde gelen dijital varlıkların genel piyasa değerini artırmaya da yardımcı oldu. Buna paralel olarak, Bitcoin'in piyasa değeri Salı günü kısaca 913,29 milyar dolara ulaştı ve ardından 907,5 milyar doların altına düştü.

Bununla birlikte, mevcut piyasa değeri, bu göstergenin Ocak ayı sonlarında çizelgelerde gösterdiği 634,37 milyar dolardan hala neredeyse %35 daha yüksek.

Bitcoin yıldan bugüne piyasa değeri.

Bu arada, merkezi olmayan finanstaki (DeFi) teknik göstergeleri analiz eden bazı finans uzmanları, bu büyüme konusunda iyimser ve Bitcoin fiyatının yükselişini sürdüreceğine ve son piyasa sinyallerine dayanarak yakında 50.000 doları geçeceğine inanıyor.

Son olarak, Finbold'un daha önce, Bitcoin'in Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin (24 Şubat) başlamasından bu yana %35 arttığını ve zorlu jeopolitik piyasa koşulları ve resesyon korkuları karşısında güvenli bir araç olarak farklı bir güç gösterdiğini bildirdiğini belirtmekte fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ