Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, gün içinde %4,6 kazandıktan sonra 9 Kasım'da tüm zamanların en yüksek rallisinde 68.500 doların biraz üzerinde işlem gördü.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, gün içinde %4,6 kazandıktan sonra 9 Kasım'da tüm zamanların en yüksek rallisinde 68.500 doların biraz üzerinde işlem gördü.

Piyasa değerine göre lider kripto para birimi olan Bitcoin, 9 Kasım sabahı işlem seansı sırasında şimdiye kadarki en yüksek seviyelerine ulaştı. Bu yüksek seviye, BTC başına 70.000$'a ulaşmaktan yalnızca %2 civarında bir düşüş. BTC fiyatları, gün içinde %4,6 kazandıktan sonra 9 Kasım'da tüm zamanların en yüksek seviyesinde 68.500 doların biraz üzerinde işlem gördü. Binance'deki TradingView izleme fiyatlarına göre, bu yazı yazılırken dünyanın önde gelen kripto para varlığı 68.140 dolardan el değiştiriyordu.

Bitcoin Şimdi Son 30 Günde %24 Arttı

Bitcoin, geçen haftanın aynı zamanından bu yana etkileyici bir şekilde %12'lik bir artış kaydetti ve son 30 günde %24 arttı. Bitcoin, kripto para birimini 30.000 doların hemen altına alan 21 Temmuz düşüşünden bu yana iki katından fazla arttı. Yılın başından bu yana BTC, %136 kazanç elde etti. 1 Ocak'tan bu yana aslında %3,7 değer kaybeden altın gibi diğer değer deposu varlıklarla karşılaştırıldığında, BTC çok ileride. Bitcoin'in piyasa değeri şu anda 1,29 trilyon dolar, bu da onu Tesla'nın 1,16 trilyon dolarının önüne koyuyor.

BTC, Piyasa Değerine Göre Gezegendeki Sekizinci Lider Varlık

Bitcoin şu anda %41.8'lik bir pazar payına sahip, ancak piyasa değeri, Temmuz ayında sadece dört ay önce tüm kripto varlık piyasası için olduğu gibi aynı. BTC şu anda gümüş, altın ve üzerinde piyasa değeri ile ilk beş şirket ile gezegendeki sekizinci en büyük varlıktır. Bu toplam piyasa değeri, yılın başından bu yana neredeyse %300 kazanarak şimdi 3 trilyon doları aştı. Bu, altcoinlerin 2021'de Bitcoin'den büyük ölçüde daha iyi performans gösterdiği anlamına geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ