Tüm kripto para birimleri içinde piyasa değeri, önde gelen kripto para birimi Bitcoin 62.000 doların üzerine çıktıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,6 trilyon dolara ulaştı.

Tüm kripto para birimleri içinde piyasa değeri, önde gelen kripto para birimi Bitcoin  62.000 doların üzerine çıktıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,6 trilyon dolara ulaştı.

Kripto para piyasaları haftayı başlatmak için tekrar tırmanıyor ve toplam piyasa değeri bir kez daha rekor seviyeye ulaştı. Tüm kripto para birimleri için piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,6 trilyon dolara ulaştı. Bu, birçok altcoinin kendi rekorlarını kırdığı 12 Mayıs'ta yapılan 2.55 trilyon dolarlık bir önceki en yüksek seviyeyi aştı.

Toplam Piyasa Değeri  Bu Yılın Başından Bu Yana %233 Arttı

Toplam piyasa değeri, 780 milyar dolar civarında olduğu bu yılın başından bu yana %233 arttı. Ocak 2018'deki son döngü zirvesi sırasında, toplam piyasa değeri 830 milyar dolara ulaştı. Kripto piyasa değerinin tamamı artık dünyanın en büyük şirketinden daha büyük. CompaniesMarketcap'a göre, Apple'ın yaklaşık 2,39 trilyon dolarlık bir piyasa değeri var ve grafiğin zirvesinde. İkinci en büyük firma ise 2,28 trilyon dolar ile yazılım devi Microsoft.

Yazı başlığı

Bitcoin Şimdi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinden Sadece %3.4 Uzakta

Bitcoin şu anda günde %2,7, geçen hafta %14 ve geçen ay %32 artışla tüm momentumu yönlendiriyor. BTC genellikle altcoinlerden önce zirve yapar, bu nedenle sıra Bitcoin fiyatları bir nefes aldığında gelebilir. Bitcoin şu anda 14 Nisan'daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 $'dan sadece %3.4 uzakta. Piyasa değeri açısından, Bitcoin şu anda toplamın yaklaşık %45'i olan yaklaşık 1,18 trilyon dolar değerinde. Şirketlerle karşılaştırıldığında, Bitcoin 915 milyar dolarla Facebook'tan daha büyük, ancak 1,7 trilyon dolarla Amazon'dan daha küçük, dünyada altıncı sırada yer alıyor. Ethereum, 458 milyar dolarlık bir sermaye ile veya Çin e-ticaret devi Alibaba ile yaklaşık aynı büyüklükte tüm pazarın %17'sini temsil ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ