Max Keiser, Nassim Taleb’in, Bitcoin'in Satoshi Nakamoto’nun orijinal fikrine kıyasla çok farklı algılandığını iddia ettiği eleştirisine yanıt verdi. Keiser'e göre Satoshi "dijital altın" anlamına geliyordu.

Bitcoin Tutkunu Max Keiser, Bitcoin Teknik Raporu ile İlgili Nassim Taleb ile Tartışıyor

Max Keiser, Nassim Taleb’in, Bitcoin'in Satoshi Nakamoto’nun orijinal fikrine kıyasla çok farklı algılandığını iddia ettiği eleştirisine yanıt verdi. Keiser'e göre Satoshi "dijital altın" anlamına geliyordu.

Yeni bir tartışma

Bitcoin maksimalisti Max Keiser, trader, risk yönetimi uzmanı ve modern filozof Nassim Nicholas Taleb ile Bitcoin ve Satoshi Nakamoto'nun teknik raporu üzerine bir tartışma başlattı.

Taleb, “Bitdiots” olarak adlandırdığı kişilerin Bitcoin ile ilgili olarak Satoshi Nakamoto'nun orijinal fikrini yanlış yorumladığını belirten orijinal Bitcoin teknik incelemesine atıfta bulundu.

"Tanıtım bülteni, Bitcoin hakkında" Bitdiot'ların "taşıdığından farklı bir bakış açısı sunuyor"

Nassim Taleb, kendi görüşüne göre, gizemli Satoshi Nakamoto tarafından 2008-2009'da yayınlanan orijinal Bitcoin teknik incelemesinin Bitcoin'i, Bitcoin topluluğunun son birkaç yılda yayılmakta olduğu görüşe göre farklı bir şekilde tanımladığını yorumlamak için Twitter'a gitti.

Özellikle "Black Swan" ve "Antifragile" kitaplarının yazarı, teknik incelemeye göre Bitcoin'in, merkezi üçüncü tarafların desteği veya müdahalesi olmadan çalışan yalnızca "elektronik bir nakit" olması gerektiğini söylüyor.

Taleb, Satoshi Nakamoto'nun bir değer deposu, yatırım koruması ve hatta bir “dini kült” olduğu hakkında hiçbir şey söylemediğini vurguluyor.

Bununla birlikte, risk yönetimi uzmanı, "Bitdiotlar" ın Satoshi tarafından bırakılan teknik incelemeyi kendi yorumlarında ısrar ettiğine inanıyor.

Keiser'e göre Satoshi "dijital altın" anlamına geliyordu

Finans ve Bitcoin uzmanı, uzun vadeli bir BTC yatırımcısı olan Max Keizer, bu konudaki risk yönetimi konusunda önde gelen uzmana karşı çıktı.

Satoshi'nin halka açık sohbetlerine ve diğer geliştiriciler ve Bitcoin'cilerle yaptığı yazışmalara göre, efsanevi Bitcoin yaratıcısının icadının altınla eşanlamlı olduğunu kastettiğini ve sık sık BTC'nin değerli metalin dijital analoğu olduğunu yazdığını iddia etti.

Bununla birlikte Keiser, Satoshi'nin Bitcoin'in dijital altın olduğunu kastettiğinin (menkul kıymetler, para birimleri ve sanal piyasa yapıcılığındaki kapsamlı deneyimi nedeniyle) kendi yorumu olduğunu kabul ediyor.

2011'de beyaz bülteni okuduktan ve Satoshi'nin yeni altın yarattığına karar verdikten sonra, ağırlıklı olarak Bitcoin'e yöneldi.

“1996 patentimi yeniden sanal pazar oluşturma, menkul kıymetler ve para birimleri yazma deneyimim, Satoshi'nin tanıtım bülteni hazırlama konusundaki zorlukları hakkında bana fikir verdi. 2011'de okuduğumda, "nakit" kelimesinin Altın eşdeğeri anlamına geldiğini anladım ve yoğun bir şekilde #BTC satın aldım "

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ