Verilere göre, Bitcoin (BTC) 10.000 dolara ulaşınca onu ana akım ilgisi geri döndü.

Verilere göre, Bitcoin (BTC) 10.000 dolara ulaşınca onu ana akım ilgisi geri döndü.

İzleme kaynağı Bitinfocharts'tan elde edilen istatistikler, Şubat ayı başında, Twitter'da Bitcoin'den bahsedilen tweetlerin son iki yılın en yüksek seviyesine yükseldiğini ortaya koyuyor.

Günde 75.000 Bitcoin Tweeti

Bitcoin Eylül 2019'dan bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak yaklaşık 10.400 dolar seviyesinde işlem gördü.

Bitcoin dahil tweetler, 2 Şubat'ta 75.000'e ulaştı, standart davranışla büyük bir tezat oluşturdu ve 2018'in başından beri en çok, Bitcoin'in 20 bin seviyesinden düştü zamanlarda tweet sayıları zirve yapmıştı.

Sonraki günlerde, yükselişten önceki aylardan belirgin şekilde daha yüksek tweet'ler (yaklaşık 38.000 civarında) görüldü.

Google Arama Trendleri: Ağustos Ayından Bu Yana En Yüksek Aramalar

Google arama etkinliği de bu ay yükseldi. “Bitcoin” terimi için yapılan analiz, son yedi gün içinde Bitcoin teriminin geçen Ağustos ayından bu yana en çok arandığını ortaya koyuyor.

Yıl sonu bunun tersi bir etkiye sahipti - sönmeyen fiyat-performans çevrimiçi farkındalık ve ilgi konusunda bir durum eşlik etti. Ocak ayında İran'daki olaylar statükoyu bozmanın bir yolunu buldu.

Google Trends'e göre, şu anda Bitcoin ile ilgili yenilenen merakın ana kaynaklarını oluşturan Nijerya ve Güney Afrika'dır. Bunları Avusturya, İsviçre ve Gana takip ediyor.

 En popüler ilgili konular arasında, Square’in Cash uygulaması, Bitcoin işlemleri için tam destek sağlayan ödeme hizmeti olan göze çarpan bir özelliktir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ