Finans dünyası, evrimi söz konusu olduğunda normalde geleneksel bir rota izler.

Bitcoin, Uzun Vadeli Bir Yatırım Olamayacak Kadar Değişken mi? Pek Sayılmaz

Finans dünyası, evrimi söz konusu olduğunda normalde geleneksel bir rota izler.

Bu yüzden kripto para birimleri ve anaakım finans içindeki dijital varlık devrimi böylesine yıkıcı bir güç olarak kabul edildi.

Bitcoin gibi kripto paralar, 2008 mali krizi sırasında kaçınılmaz olarak ortaya çıkan çok çeşitli kusurları olan arkaik finansal kurumlara ve geleneksel para biçimlerine bir yanıt gibi görünüyor.

İlginç bir şekilde, Stanford İşletme Enstitüsü tarafından yayınlanan yeni bir araştırma makalesi, dijital para çağındaki kripto para birimleri ile ilgili konuları ve kriptoyu istikrarlı tutmak için düzenleyici kurumların gerekli olup olmadığını tartıştı.

Makale, özellikle merkez bankası tarafından düzenlenen fiat gibi geleneksel para birimi biçimlerini değiştirmeye çalışan çok sayıda kripto para ışığında, dijital çağda parayı anlamak için yeni bir sınıflandırma veya sınıflandırma sürecinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Makale, böyle bir para sınıflandırmasının, herhangi bir para türünün arkasındaki dört anahtar kritere kripto veya fiatta bakacağını kaydetti.

Makale, Bitcoin gibi kriptolarla ilgili bazı yaygın yetersizliklerin altını çizdi, yani bağımlı bir uzun vadeli yatırım seçeneği olarak kabul edilemeyecek kadar volatiller. Bu tür varlıkların spekülatif doğası, başka bir karmaşıklık katmanı daha ekler.

İlginç bir şekilde, kripto para birimleri altın veya S&P 500 endeksi gibi geleneksel varlıklara kıyasla daha fazla volatilite sergilemekle birlikte, son üç ay geleneksel varlıkların bile oynaklığa dayanıklı olmadığını göstermiştir. Bitcoin gibi varlıklar için, çarpıklıktan elde edilen veriler, altın ve S&P 500 ile birlikte hareket eden gerçekleşen oynaklıkta önemli bir düşüş göstermektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ