Düzenlenmemiş vadeli işlem borsaları, Amerikan muadillerine göre daha yüksek hacimlere sahip borsalar, Bitcoin 9.700 $ aralığında kilitli kaldığı için bir düşüş gösterdi.

Düzenlenmemiş vadeli işlem borsaları, Amerikan muadillerine göre daha yüksek hacimlere sahip borsalar, Bitcoin 9.700 $ aralığında kilitli kaldığı için bir düşüş gösterdi. En iyi üç Bitcoin Vadeli İşlem borsası - BitMEX, OKEx ve Huobi, hacimlerinde ve açık pozisyonlarında düştü.

Haftanın başlarında, Bitcoin golden crossukırdı, 10.000 doların üzerine çıktı ve türev platformunda büyük bir işlem yapıldı. Kollektif Bitcoin Vadeli İşlemler piyasasının hacmi geçen hafta 20 milyar dolara ulaştıktan sonra, 13 Şubat'ta hacimde % 42 düşüş gördü.

Hacmin 20 milyar dolara düşmesinden bir gün sonra neredeyse yüzde 50 oranında kayda değer bir düşüş oldu. Ancak bunun ardından, hacim dört gün içinde 10,31 milyar dolardan 14,78 milyar dolara doğru bir yüksleiş yaşadı. 20 Şubat'taki mevcut hacim düşüşü, fiyat hareketinin kapatılması ve oynaklığın net olması nedeniyle geçen haftaki ilk düşüş oldu.


Açık pozisyona bakıldığında, hacim düşüşünün sadece kısa pozisyonların yaratılması değil, yatırımcıların seçkin pozisyonlarını kapatmaları ve piyasadan çıkmaları nedeniyle olduğu öne sürülüyor.

En iyi türev borsası olan BitMEX, son 24 saat içinde OI'de yüzde 12,5 oranında bir düşüş gördü ve aynı miktar 1,4 milyar dolara düştü. Malta borsası OKEx, Bitcoin'in yan hareketiyle açık pozisyonlarının yüzde 21'in üzerinde azaldığını gördü. Huobi, OI'nin yazım sırasında 1 milyar dolardan 823 milyon dolara düştüğünü gördü.

Düzenlenmemiş borsalardaki OI'deki bu hızlı düşüş, Açık pozisyonun sadece yıl boyunca ikinci kez düştüğünü gösteriyor. İlk düşüş, 10 Ocak ile 20 Ocak arasında, OI'nin yüzde 40 arttığı ve yüzde 18 düştüğü zaman gerçekleşti. O zamandan beri, üç büyük borsada da açık pozisyonlar artıyordu.


25 Ocak'tan bu yana OI, son düşüşten önce Huobi için yüzde 108, BitMEX için yüzde 33 ve OKEx için yüzde 68,47 arttı.

OI'de bir azalma ile likidite de sıkılaşmaya çalışıyor. BitMEX ve Binance için günlük ortalama 10 milyon dolarlık B / O spreadine göre, genişletme sonrası spread bir araya geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ