Bakkt, Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini kullanarak yeni ürünler sunuyor ve bu noktada ICE'nin adımlarını takip ediyor.

Intercontinental Exchange’in (ICE) kripto odaklı iştiraki olan Bakkt, aynı gün nakit üzerine kurulu Bitcoin vadeli işlem ve opsiyonlarını başlattı.

Bu, büyük isim şirketlerinin fiziksel olarak teslim edilen BTC vadeli işlemlerini Eylül ayında geri getirmesinden sonra geldi.

CFTC Tarafından Düzenlenen Bitcoin Opsiyon İşlemleri

Bakkt COO’su Adam White, blog yazısında, teklif listesinin genişletilmesi konusunda şirketin ICE ile aynı oyun kitabını kullanacağını belirtiyor. İki yeni ürün mevcut referans sözleşmesini tamamlayacak.

Bakkt, Bitcoin için vadeli işlem sözleşmelerinde opsiyonlar başlatan CFTC'den yeşil ışık alan ilk şirket oldu. Bu nedenle, bir kez daha 23 Eylül'de canlı olan ilk fiziksel olarak sunulan Bitcoin vadeli işlemlerini tanıtmak için LedgerX'in önünde yarış yaptıktan sonra kripto alanında bir iz bırakıyor.

Chicago merkezli CME Group, Bitcoin opsiyon işlemlerini 13 Ocak 2020'de alım satıma hazır hale getirdiğinde opsiyon piyasası daha da kalabalıklaşacak.

Çok Daha İyi Bir Başlangıç

Bakkt, Bitcoin opsion işlemlerine ek olarak, şu anda ICE Futures Singapore'da mevcut olan nakitleşmiş Bitcoin vadeli işlemlerini de tanıttı. Bu nedenle, CME Grubu zorlu bir rekabetle yüzleşmek için hazırlanmalı.

Yazının yazıldığı sırada Bakkt, halihazırda USD anlaşmalı sözleşmelerinin 1.250 BTC'sini işlemeyi başardı.

Yeni ürün, fiziksel olarak düzenlenmiş vadeli işlemlere kıyasla çok daha güçlü bir başlangıç yapacak.

Bakkt'ın fiziksel olarak teslim ettiği vadeli işlemler Kasım sonunda hacimde yüz kat artışla hızla yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ