12 Mart'ta 50 milyar dolardan fazla Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi işlem gördü.

Bitcoin Vadeli İşlemler Günlük İşlem Hacmi Devasa Boyutlara Ulaştı

12 Mart'ta 50 milyar dolardan fazla Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi işlem gördü. İngiltere merkezli kripto türevleri araştırma firmaı Skew'e göre, Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinin toplam hacmi 12 Mart'ta yaklaşık 50 milyar dolara ulaştı ve bu da varlığın 11 yıllık tarihinin en telaşlı günlerinden biri oldu.

Karşılaştırmak gerekirse, Tesla CEO'su Elon Musk'un net değeri şu anda elektrikli otomobil üreticisinin hisselerinin 600 doların altına düşmesinden sonra 34,4 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Deli birimler

Skew verileri, hem BitMEX hem de OKEx'in 10 milyar dolardan fazla BTC vadeli işlem sözleşmesi yaptığını göstermekte. Ticaret hacimleri 1 milyar doları aşan sekiz borsa da vardı.

Özellikle, Bakkt’ın fiziksel olarak teslim edilen BTC vadeli işlemleri 1.777 işlem gören sözleşmeyle hazimlerde önemli bir artış görmedi.

BitMEX gücünü kaybediyor mu?

BitMEX, 2018 kripto pazarını tanımladı çünkü kripto türevleri ticareti için gidilecek yerdi. Şubat ayı itibariyle, Bitcoin (BTC) vadeli işlem hacmi 2 trilyon dolarlık önemli kilometre taşına ulaştı.

O zamandan beri, pazar payı büyük ölçüde düştü, ancak kripto alanında dikkate alınması gereken bir güç olmaya devam ediyor.

 FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, BitMEX'in tüm sipariş defterini tasfiye etmemek ve BTC fiyatının 0 $ 'a düşmesini önlemek için bugün çevrimdışı olduğu teorisini yayınladı, ancak borsa bunu reddetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ