Bitcoin’in fiyatı bir saat kadar değer kaybetti ve 500 milyon dolarlık tasfiyeler tetiklendi ve bu durum koinin daha da düşmesine neden oldu.

Bitcoin’in fiyatı bir saat kadar değer kaybetti ve 500 milyon dolarlık tasfiyeler tetiklendi ve bu durum koinin daha da düşmesine neden oldu. Bitcoin çöktükçe, kripto para piyasasının geri kalanı da kırmızıya döndü ve kaosa katkıda bulundu. Spot piyasadaki kargaşaya rağmen, Vadeli İşlemler piyasası, piyasadaki Açık Pozisyon [OI] ile birlikte artan miktarlarda olayların ilginç bir dönüşünü yansıttı.

Skew tarafından sağlanan verilere göre, platformdaki BTC Vadeli İşlemleri hacmi 2020'nin başından bu yana düşüktü. Ancak, Açık Pozisyon inşa ediyordu. BTC’nin fiyatının etkisi Şubat ayı sonlarında şekillenmeye başladı ve o günden bu yana bu hacim ile birlikte ilgi azalıyordu.

14 Şubat'ta Bakkt’ın OI'si bu yıl 19 milyon dolara ulaştı, ancak BTC’nin fiyatındaki eşzamanlı düşüş Pozisyonun 10 milyon dolara düşmesine neden oldu. Yazım sırasında, 5 milyon dolarlık düşük bir aralıktaydı. OI'deki sert düşüş % 74 azaldı.

OI'deki düşüşe rağmen, platformdaki hacim son günlerde önemli bir artış gördü. Yazım sırasında, Bakkt'taki BTC Vadeli İşlemleri hacmi yaklaşık 18.2 milyon dolardı.

Hacimdeki artış, dijital varlığın düşen fiyatından, tüccarlar için satın alma fırsatları yaratmasından ve onlara BTC'yi kısaltma şansı vermesinden kaynaklanabilir. CME'de de benzer bir eğilim gözlemlendi, burada hacim geçen hafta 88 milyon $ 'dan 595 milyon $' a yükseldi. Bununla birlikte, hacimdeki bu değişim, 18 Şubat'ta CME’nin 2020 zirvesi 1.1 milyar $ 'a kıyasla fazla değildi.

 18 Şubat verilerine kıyasla hacim% 68.34 düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ