Bir kez daha, piyasada çoğu altcoin kendi melodisine yürüdükten sonra Bitcoin fiyatındaki oynaklığa tanık oluyor ve pazar yükselen bir dalga şeklini alıyor gibi görünüyordu.

Bir kez daha, piyasada çoğu altcoin kendi melodisine yürüdükten sonra Bitcoin fiyatındaki oynaklığa tanık oluyor ve pazar yükselen bir dalga şeklini alıyor gibi görünüyordu. Daha büyük kripto pazarının fiyat hareketlerindeki bu zincirleme reaksiyona, Bitcoin'in son birkaç gündür hareket eden fiyatı neden oldu, kralın fiyatı 5 Şubat'ta % 6'lık bir büyüme kaydetti ve fiyatı 9,150 $ 'dan 9,695,85 $' a yükseldi.

Altcoinler, Bitcoin'in yükseliş hareketinden sonra yeşil renkte ortaya çıktı, Ethereum 5 Şubat'ta % 13 kazanç bildirdi ve 200 dolarlık puanı geçti. Kripto pazarının mevcut refahı Vadeli İşlemler pazarında bile yansıtıldı ve veri sağlayıcı Skew pazarları, Bitcoin Futures topluluğuna Mart ve Haziran aylarında 10 bin doların üzerine yükseldiğini bildirdi.

Ekteki tabloya göre, Deribit, BitMEX ve FTX'in Vadeli İşlem sözleşmeleri 26 Haziran'da sona ermişti ve 10 bin doların biraz üzerinde bir değere sahipti. Öte yandan, Huobi, Kraken ve diğerleriyle birlikte yukarıda adı geçen borsaların, Mart 2020'de BTC değeri  10 bin dolar olan bir dizi sözleşmesi daha vardı.

Bitcoin zincirindeki işlemlerin sayısı son altı ay içinde keskin bir şekilde düştüğü için pazar "hodlers" tarafından devralındı. Veri sağlayıcı Glassnode'e göre, borsalara yapılan transferlerin sayısı da dik bir düşüş kaydetti. Bitcoin'in fiyatı aynı zamanda sürekli olarak değer kazandı.

Bitcoin'in fiyatı çöktüğünde mevduat 2019'un ikinci yarısında düşüyordu. Ancak yatırımcıların bu süre zarfında varlıklarını elinde tuttuklarını belirtmiş durumdalar. CRUXPay ve CoinSwitch.co'nun CEO'su ve Kurucu Ortağı'na göre, Bitcoin'in uzun vadeli yaşayabilirliğine olan inancın güçlendirilmesinin bir işareti bu. Yakın zamanda yapılan bir röportajda Singhal, “HODLerlar “hızlı bir şekilde zengin olun ”zihniyeti için değil ve daha önce bir göç ya da panik satışına yol açan mikro faktörler tarafından daha az fazlanmış durumda.”

 Ancak durgunluk hissine rağmen, Bitcoin'in toplam işlemleri 5 Şubat'ta yarım milyar işareti aştı. Ağ, toplam işlem sayısı açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ