Piyasaya duyulan güvenin ve inancın canlanması gibi görünen bir şeyde, basın zamanında toplam 76 milyon dolarlık tasfiye işlemleri BitMEX'e kaydedildi ve en yüksek tek işlem tasfiyesi 648 bin dolar olarak bulundu.

Bitcoin Vadeli İşlemleri, Piyasa Düzeltmelerine Rağmen Artan Yatırımcı Güvenini Tasvir Ediyor

Piyasaya duyulan güvenin ve inancın canlanması gibi görünen bir şeyde, basın zamanında toplam 76 milyon dolarlık tasfiye işlemleri BitMEX'e kaydedildi ve en yüksek tek işlem tasfiyesi 648 bin dolar olarak bulundu. Skew piyasalarından elde edilen son veriler, bu rakamın 62 milyon dolarlık satış tasfiyelerine baskın olduğunu ortaya koydu.

Bu rakamlar toplam 138 milyon dolarlık Bitcoin short ve long pozisyonu getirdi.

Bununla birlikte, kripto piyasası, Bitcoin'in spot fiyatının 25 Mart'taki 6.900 $ seviyesinden mevcut fiyatına düşmesine rağmen, satış tasfiyelerindeki artışta belirgin olan bir şey olan piyasa düzeltmelerini sürdürmeye devam etti. BitMEX'te BTC Vadeli İşlemleri için satın alma işlemlerinden daha düşük.

Açık bir canlanma belirtileri gösteren Bitcoin, 23-24 Mart tarihleri arasında % 21 oranında yükseldi. Bu süre zarfında kral kripto para biriminin fiyatı 7.000 dolar seviyesine yaklaştı. Ancak, Mart ayının ikinci haftasındaki büyük düşüşün ardından sürekli olarak daha yüksek bir dayanak oluşturmaya çalışmasına rağmen, Bitcoin adımlarını tekrar 6.560 $ işaretine geri çekti.

Kripto para biriminin 2020-düşük seviyesine kadar olan büyük düşüş ve satışları, türev alanı da etkiledi. Bununla birlikte, en son trend, küçük düzeltmeler devam etse bile, Bitcoin’in fiyatı kademeli olarak toparlandıkça alıcıların artmasıyla pazara olan ilginin arttığını gösteriyor.

Ayrıca, Bitcoin’in diğer kripto varlıklarla yüksek korelasyonu sayesinde, bu his sadece kral kripto para biriminin türev pazarı ile sınırlı değildi. CoinMetrics tarafından çizilen verilere göre, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum, Bitcoin'in fiyatını yakından taklit etti ve korelasyonu 0.88 katsayısı ile en güçlülerden biri olmaya devam ediyor.

Ethereum ayrıca, yazı yazılırken 135 dolar seviyesine hapsolmuş olsa bile, düşüşten sonra önemli ölçüde arttı.

 ETH Vadeli İşlemleri'nde kripto türevleri platformu BitMEX'te spot fiyatındaki artıştan sonra tasfiyeler yükseldi. Yazım sırasında toplam 3,4 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti ve bu da 2,1 milyon dolarlık satın alma tasfiyesi ve 1,3 milyon dolarlık satış tasfiyesini oluşturdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ